В Індії група археологів під час розкопок в фортеці Асургар в районі Калаханди (в давнину цей регіон називався Махакантара) натрапили на руїни древніх будівель. Але найцікавіше, що вченим вдалося виявити унікальні артефакти і дорогоцінні прикраси. Про це повідомляє зарубіжне видання The Hindu.

Артефакти були знайдені при дослідженні фортеці Асургар. Їх вік оцінюється приблизно в 2300 років.

Як стверджує команда археологів під керівництвом Дибишада Гарнаяк, вдалося розкопати безліч предметів, що належать до Кушанського періоду.

Зокрема, виявлено велику кількість срібних монет, кільця і сережки, безліч бус і браслетів з сердоліку, яшми, берилу, граната, агата і коралів. Знахідки вказують на те, що асургарці активно торгували з мореплавцями.

Популярні новини зараз
Три дні вихідних на Великдень: українці дізналися, скільки вони відпочиватимуть у світле свято Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку Наречена Роналду Джорджіна Родрігес не змогла пережити загибель сина: "Це найбільший біль" Головне за ніч, 18 березня: загибель зірки "Голос країни", українці без пенсії до 65, шалені комісії "Нафтогазу" та скасування податків
Показати ще

Крім прикрас також було знайдено невелике колесо і наконечник стріли. Асургар представляв собою чотирьохстінний форт, захищений ровом з північної, східної і південної сторін, а з західної річкою Сандул. Ворота, кожні з яких охороняло божество, що виходило на чотири сторони.

Круглі структури всередині фортеці були зведені з клиноподібних цеглин і теракотових плиток. Ймовірно, мешканці Асургара використовували і кам'яний щебінь.

Зазначимо, держава кушанів склалася в Середній Азії на рубежі нашої ери. Час її розквіту було періодом найбільшого для Середньої Азії розвитку рабовласницьких відносин.

Історія кушанів дуже слабо висвітлена в джерелах. Кушанське царство виникло в результаті об'єднання (мабуть, шляхом завоювання) тих, які склалися на території Бактрії і Согдіани тохарські та сакських князівств під владою одного з князів, що належав до племені (або роду) кушанів.

У період складання Кушанского царства центр його продовжував залишатися на території Середньої Азії, в Согдіані (в Кушанії на Зарафшані). Однак при третьому кушанському цареві — Канишке — політичний центр держави перемістився в Індію.

Нагадаємо, Ганеш є одним з найбільш шанованих богів індуїстського пантеону. Будь-які починання супроводжуються молитвою Ганешу. Ми зібрали цікаві факти.

Як повідомляв портал "Знай.uа", храм Ангкор-Ват (місто-храм), присвячений індуїстському богові Вішну, — найбільша культова споруда у світі і найважливіша археологічна пам'ятника.

Також "Знай.uа" писав, унікальна знахідка була зроблена на території річки Памби, що в Індії. Фігури були знайдені ще на початку жовтня минулого року після повені.