Фотографія – не тільки вид мистецтва, але і частина роботи журналіста. Багато фоторепортерів ризикують власним життям і репутацією заради одного кадру, який покаже світові всю правду, біль, розчарування або щастя.

Деякі знімки настільки емоційні й трагічні, що подивившись на них лише раз і дізнавшись про історію зображених на фото людей вже ніколи не будишь колишнім.

На знімках відображені події історичної ваги, тому ці фотографії такі цінні. 

Популярні новини зараз

Курс валют на 21 вересня: новий рекорд гривні магнітом притягає українців до обмінників

Яке свято 21 вересня: що потрібно обов'язково зробити в цей день

Хвороба Заворотнюк зовсім не така, як стверджували: що насправді трапилося з зіркою "Моєї прекрасної няні"

Страждаючи від смертельної хвороби Заворотнюк не забула і звернулася до Зеленського: "Володя, я знаю..."

Показати ще

Діти-шахтарі

Нью-йоркський фотограф Льюїс Хайн вірив, що фотографія може розповісти суспільству про цю ситуацію. Він подорожував країною і знімав на різних підприємствах дітей, намагаючись записати їх історії або хоча б вік.

Фотографія зроблена в США в 1910 році на вугільній шахті. Незабаром після того, як цей знімок став відомим, прийняли рішення скасувати дитячу працю.

Солдат, що плаче

Одна з найвідоміших фотографій WWII зроблена фотографом Hans-Georg Henke – Плачучий 16-річний німецький солдат.

фото — 16-річний солдат з Німеччини, якого взяли у полон війська США під час Другої світової війни.

Дівчинка, що вмирає перед телекамерами

Омайра Санчес була затиснута між бетонними плитами після виверження вулкана в Колумбії. Їй намагалися допомогти, але всі спроби були марні. Детальніше про її історію можна прочитати за посиланням.

Білі і кольорові

Цей знімок показав расову нерівність в США. На фото умивальник для білих (ліворуч) і для кольорових (праворуч).

Голодний і місіонер

У 1980 році Майк Уеллс зняв потужну фотографію католицького місіонера, який тримає руку голодного угандійського хлопчика, Знімок став символом голоду в Африці.

Буддійський чернець

У 1963 році в Південному В'єтнамі відбулася подія, яка викликала широкий громадський резонанс. На одній з площ Сайгона горів чернець Тхить Куанг Дик. 

Це фото олицетворило боротьбу буддійських ченців з репресіями в Південному В'єтнамі. Чернець спалив себе прямо на центральній площі.

Батько втішає сина

2004. Ірак. Чоловік заспокоює свого 4-річного сина в центрі утримання військовополонених, у базовому таборі 101-ї повітряно-десантної дивізії армії США близько Ан-Наджафа. 

Що буде, якщо ми залишимо Афганістан

2011. 18-річна Бібі Айша (Bibi Aisha) була знівечена своїм чоловіком, як відплата за те, що вона від нього втекла.

Нагадаємо, фотограф оживила чорно-білі знімки в'язнів Освенцима. За найскромнішими оцінками, в Освенцим-Біркенау загинуло 1,1 млн. осіб. Це більше мільйона доль, кожна з яких гідна окремої розповіді.

Як повідомляв портал "Знай.uа", чорний континент завжди вабив своїми таємницями дослідникій і етнографів. Після таких експедицій з'явилися нові і цікаві відкриття, ексклюзивні знімки, які вражають і сьогодні.

Також "Знай.uа" писав, історія пам'ятає багато варварських практик в медицині, але лоботомія — найстрашніша. Фотограф Vintage Everyday показав дивні і незвичайні фото. На них зображені люди до і після складної операції - лоботомії.