Фотографія – не тільки вид мистецтва, але і частина роботи журналіста. Багато фоторепортерів ризикують власним життям і репутацією заради одного кадру, який покаже світові всю правду, біль, розчарування або щастя.

Деякі знімки настільки емоційні й трагічні, що подивившись на них лише раз і дізнавшись про історію зображених на фото людей вже ніколи не будишь колишнім.

На знімках відображені події історичної ваги, тому ці фотографії такі цінні.

Діти-шахтарі

Популярні новини зараз
Акула цілком проковтнула дайвера, але він вижив і розповів, як це бути всередині хижака: "Мене почало сильно трясти" Росіяни не позбудуться так швидко путіна, колишній дипломат засмутив українців: "Вони пропали б без його захисту" Оформлення субсидії 2023 року: українцям доведеться повторно подавати документи Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня
Показати ще

Нью-йоркський фотограф Льюїс Хайн вірив, що фотографія може розповісти суспільству про цю ситуацію. Він подорожував країною і знімав на різних підприємствах дітей, намагаючись записати їх історії або хоча б вік.

Фотографія зроблена в США в 1910 році на вугільній шахті. Незабаром після того, як цей знімок став відомим, прийняли рішення скасувати дитячу працю.

Солдат, що плаче

Одна з найвідоміших фотографій WWII зроблена фотографом Hans-Georg Henke – Плачучий 16-річний німецький солдат.

фото — 16-річний солдат з Німеччини, якого взяли у полон війська США під час Другої світової війни.

Дівчинка, що вмирає перед телекамерами

Омайра Санчес була затиснута між бетонними плитами після виверження вулкана в Колумбії. Їй намагалися допомогти, але всі спроби були марні. Детальніше про її історію можна прочитати за посиланням.

Білі і кольорові

Цей знімок показав расову нерівність в США. На фото умивальник для білих (ліворуч) і для кольорових (праворуч).

Голодний і місіонер

У 1980 році Майк Уеллс зняв потужну фотографію католицького місіонера, який тримає руку голодного угандійського хлопчика, Знімок став символом голоду в Африці.

Буддійський чернець

У 1963 році в Південному В'єтнамі відбулася подія, яка викликала широкий громадський резонанс. На одній з площ Сайгона горів чернець Тхить Куанг Дик.

Це фото олицетворило боротьбу буддійських ченців з репресіями в Південному В'єтнамі. Чернець спалив себе прямо на центральній площі.

Батько втішає сина

2004. Ірак. Чоловік заспокоює свого 4-річного сина в центрі утримання військовополонених, у базовому таборі 101-ї повітряно-десантної дивізії армії США близько Ан-Наджафа.

Що буде, якщо ми залишимо Афганістан

2011. 18-річна Бібі Айша (Bibi Aisha) була знівечена своїм чоловіком, як відплата за те, що вона від нього втекла.

Нагадаємо, фотограф оживила чорно-білі знімки в'язнів Освенцима. За найскромнішими оцінками, в Освенцим-Біркенау загинуло 1,1 млн. осіб. Це більше мільйона доль, кожна з яких гідна окремої розповіді.

Як повідомляв портал "Знай.uа", чорний континент завжди вабив своїми таємницями дослідникій і етнографів. Після таких експедицій з'явилися нові і цікаві відкриття, ексклюзивні знімки, які вражають і сьогодні.

Також "Знай.uа" писав, історія пам'ятає багато варварських практик в медицині, але лоботомія — найстрашніша. Фотограф Vintage Everyday показав дивні і незвичайні фото. На них зображені люди до і після складної операції - лоботомії.