19 лютого 1878 американський винахідник Томас Едісон запатентував прилад для механічного запису і відтворення звуку, який назвав фонограф. Цей винахід став початком ери аудіозапису.

Головна заслуга приладу полягала в тому, що звук, записаний на фользі, можна було відтворити. Перші записи представляли собою поглиблення на поверхні фольги, зроблені рухомою голкою. Фольга розміщувалася на циліндрі, що обертається при відтворенні звуку. Коштував пристрій 18 доларів.

Публічна демонстрація приладу відразу зробила Едісона знаменитим. Багатьом відтворення звуку здалося чарами, тому деякі охрестили Едісона "чарівником з Менло Парк".

Популярні новини зараз

Мама школяра розкрила очі батьків на меню Клопотенка: "Поверніть булки і ковбасу"

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

40-річна віруюча стрибнула в ополонку і не випливла - на очах у дітей і всієї родини: "Просто знесло течією..." 

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

Показати ще

Сам Едісон був настільки вражений відкриттям, що сказав:

"Ніколи я ще не був так приголомшений в моєму житті. Я завжди боявся речей, які працюють з першого разу".

Успішні демонстрації апарату відбулися в цьому ж році в США і в Європі. У 1879 році фонограф продемонстрували і в Росії. Надалі протягом 40 років Едісон неодноразово удосконалив своє дітище, отримавши ще 80 патентів.

Великою заслугою Едісона слід визнати і те, що він здогадався увічнити мову великих людей свого часу, розіславши першу партію фонографів знаменитостям сучасності похилого віку.

Нагадаємо, 13 лютого 1895 року брати Луї та Огюст Люм'єр запатентували перший апарат для отримання рухомого зображення - сінематограф.
Через 10 місяців після отримання патенту брати Люм'єр в Парижі продемонстрували винахід в дії. На Бульварі Капуцинів в підвалі "Гран-кафе" вони влаштували перший публічний платний кіносеанс фільму "Прибуття поїзда на вокзал Ла Сьота". Цей комерційний показ поклав початок світового кіно.

Як повідомляв портал Знай.ua, у 1927 році в кінотеатрі на Таймс-сквер відбулася прем'єра першого звукового фільму "Співак джазу"

Також Знай.ua писав про маловідомі факти із життя легендарного актора німого кіно Чарлі Чапліна.