На Тернопільщині у місті Чортків під час робіт земля обвалилася і люди побачили дещо несподіване. Комунальники під землею знайшли спальню з двома ліжками. Працівники виявили знахідку, коли міняли водопровідну трубу, за кілька метрів від житлового будинка у центрі Чорткова.

Як відзначають фахівці, спорудити її могли ще в ХІХ столітті. А от хто спав на двох залізних ліжках на глибині майже чотирьох метрів - поки що залишається загадкою.

У проваллі можна побачити два ліжка. Вони стоять паралельно у невеликій кімнаті.

"Старі металеві довоєнного зразка ліжка, це наводить на думку, що можливо цей підвал використовувався не лише як склад продуктів, а як криївка", - розповідає місцевий краєзнавець Олександр Степаненко.

Популярні новини зараз

Розмитнити євробляху через додаток "Дія": як оформити машину, мопед і навіть причіп онлайн

Наталія Могилевська після дієти ошелешила стрункою фігурою в костюмі: "Боже, шикарна"

Еліна Світоліна розповіла, чим підкорив її Гаель Монфіс: "Він знає завжди..."

"Шо ти ригаєш...": Анастасія Приходько нарвалася на жорстку відповідь за приниження на "Співають всі"

Показати ще

Те, що під землею сховок українських повстанців, підтверджує господар сусіднього будинку. Каже, ще двадцять років тому, коли замінював частину 150-річної австрійської каналізації натикнувся на цей підвал.

Після ремонту мережі, підвал засипали, куди поділися прапори чоловік не знає. Але відтоді земля поруч з його будинком постійно обвалювалася. І він уже втомився боротися із проваллям, яке раз у раз утворюється майже на порозі його оселі.

Провалля у криївку збирає чимало вуличних ґаволовів. І у кожного своя версія - хто там міг жити.

"Є такі домисли, що єврейське якесь поселення. Гетто було, німецьке гетто було", - діляться думками місцеві.

Тут справді могли жити євреї, підтверджує місцевий краєзнавець. Бо це якраз територія колишнього єврейського кварталу і його мешканці часто під будинками викопували величезні підвали.

"Облаштовувався прихований вхід до нього і люди могли там жити продовж декількох місяців", - пояснює він.

Хто ж саме жив у цьому сховку - жертви гонінь чи вояки УПА - з'ясовуватимуть фахівці.

"Є інформація, що там могли рятувати євреїв від німецьких загарбників на той час, є інформація, що в тому підвалі могли переховуватися зв'язкові або вояки нашої Української повстанської армії", - розповів міський голова Чорткова Володимир Шматько.

Уже незабаром комунальники мають повністю розчистити вхід до підземної кімнати і фахівці зможуть дослідити речі, які знайдуть під землею. Лише після цього міська влада - вирішуватиме: засипати підземелля чи створити тут відкритий міні-музей.

Нагадаємо, співробітники історико-культурного заповідника "Більськ" діляться фотографіями та історіями артефактів, знайдених на Полтавщині. Археологи виклали фото стародавньої сільнички, яка була знайдена в Більску, в кургані в 2001 році.

Як повідомляв портал "Знай.иа", кришталева — печера, геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована при південно-західній околиці села Кривче Борщівського району Тернопільської області.

Також "Знай.иа" писав, минулого року під час розкопок на ділянці по вулиці Татарська 17/1 археологи Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника завідувач сектору "Музей старожитностей" Петро Болтанюк та провідний науковий співробітник Ігор Старенький знайшли гаманець з десятьма срібними монетами.