Ораторська майстерність – потужний інструмент, який може принести як багато добра, так і зла.

Натовпи людей аплодували Адольфу Гітлеру, коли він проповідував божевільні ідеї нацизму і фашизму. Гітлер був чудовим актором, він професійно будував свій виступ і мав достатню підготовку в питанні впливу на масову свідомість.

Природно, що такий талант не з'явився сам по собі.

Якщо взяти етап життя до Першої світової війни, то ви не побачите там яскравого оратора. Ви знайдете лише мовчазного художника, картини якого не купують, і навіть на навчання брати не хочуть.

Популярні новини зараз

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Леді Гага вперше показала себе без макіяжу: "Страшно..."

Олена Зеленська назвала найнебезпечніші фактори, які руйнують тисячі родин в Україні: "Ви не самі"

Андрій Данилко важко захворів перед Новим Роком, Інна Білоконь не знаходила собі місця: "Із паличкою...."

Показати ще

Однак, після Першої світової війни він пройшов курси агітаторів, що допомогло йому навчитися виражати думки. Це дало відчути перший смак тих промов, коли тебе всі слухають затамувавши подих.

Гітлер був вкрай сором'язливий, хвилювався про свій зовнішній вигляд і хотів упевнитися, що його візуальний вплив так само переконливий, як і слова.

Цікаво, що мистецтво публічного виступу він почав тренувати в пивних, де його тиради з чітких реплік переростали в гіпнотичні вистави по мірі того, як аудиторія ставала все зацікавленішою. Знімки надав сайт Cameralabs.

Пізніше Адольф Гітлер обзавівся особистим фотографом. Генріх Гофман (Heinrich Hoffmann) фотографував репетиції фюрера перед виступами.

Гітлер експериментував з різними жестами і виразами, а потім переглядав фотографії, щоб перевірити, чи виглядають його пози переконливо, карколомно або нерозумно.

Незважаючи на те, що лідер нацистів наказав Хоффману знищити всі знімки, фотограф зберіг їх в своїй студії. Пізніше він опублікував ці зображення в своїх мемуарах "Гітлер був моїм другом".

"У нас є зображення, де Гітлер виглядає майже як блазень, але його промови змушували людей щиро вірити, що він приведе їх до величі". Історик Роджер Мурхаус.

Часто мова Адольфа Гітлера призначалася на темний час доби або в приміщенні з півмороком. Це пояснюється психологією народу. В темних кімнатах або вечорами на площах слова фюрера сприймалися більш точно і повно.

"Він був оратором, який абсолютно зачаровує, і ці фотографії показують, що над цим Гітлер багато і старанно працював". Історик Роджер Мурхаус.

Акторська гра Гітлера віднімала у нього багато сил, так як промові він завжди віддавався повністю. За спогадами наближених до нього людей, політик після виступу іноді був не в силах навіть ходити.

Предланаем подивитися унікальні кадри, як Гітлер готувався до виступу:

Нагадаємо, як фюрер боровся з венеричними хворобами.

Як повідомляв портал "Знай.uа", картини Гітлера відмовилися купувати на аукціоні.

Також "Знай.uа" писав, яке майбутнє готував Гітлер для України.