Французький натураліст в Китаї отримав в подарунок шкуру невідомої тварини - панди.

Велика панда або бамбуковий ведмідь - ссавець, батьківщиною якого є центральний Китай. Велика панда живе в гірських регіонах, таких як Сичуань і Тибет, і є вразливим видом.

До 1869 року в Європі не знали про існування такої тварини. 11 березня 1869 року під час подорожі по Китаю французькому натуралістові і місіонеру Жан-П'єру Арману Давиду мисливці з провінції Сичуань піднесли в подарунок чорно-білу шкуру звіра, якого вони називали бий-Шуанг - "білогрудий ведмідь".

Давид передав це сичуанське "чудо " в Паризький музей природознавства. Зоологи, запрошені на огляд шкури невідомого звіра, були вражені химерним поєднанням кольорів хутра.

Популярні новини зараз

Дмитро Комаров зі "Світ навиворіт" розсекретив свою пристрасть, не згадавши про дружину: "Це ж цікавіше"

Львівський бізнесмен намагається завоювати "Холостячку" Злату Огневич і закохав у себе українок: "Погляд альфа-самця"

Катерина Репяхова згадала важкі часи до заміжжя з Віктором Павліком: "Я могла мало"

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Показати ще

Вони піддали шкуру ретельному дослідженню, спочатку вирішивши, що бачать перед собою майстерно поєднані клапті чорного і білого хутра, але, не знайшовши слідів ні ниток, ні клею, відкинули цю підозру і визнали факт існування раніше невідомої європейцям тварини, яка пізніше отрималав назву велика панда.

З другої половини 20 століття панда стала чимось на зразок національної емблеми Китаю. За вбивство тварини в країні передбачена смертна кара.

Сьогодні велика панда займає особливе місце в китайських культурних традиціях, оскільки багато особливостей поведінки і характер тварини - це якості, шановані китайським суспільством.

За часів династії Січжоу у жителів міста Пінгу панда вважалася ніжною твариною, тому що не завдавала шкоди людині чи іншим тваринам. Таким чином, бамбуковий ведмідь став символом миру.
Якщо в ті войовничі часи одна армія піднімала прапор із зображенням панди, битва припинялася, і наставало тимчасове перемир'я. Китайський поет Бей Джуй (772-846 рр. Н.е.) приписував панді містичні сили, здатні запобігти стихійні лиха і вигнання злих духів.