На території Києва археологи знаходили не мало давніх останків, які дивували вчених і відкривали завісу таємниць минулого. Однак, як з'ясувалося, навіть мертві вміють говорити. І зараз вчені знають практично все про наших предків.

Так історик Олександра Козак в ефірі Радіо Культура розповіла про хвороби, які були поширені на території Києва та його околиць у найдавніші часи.

Серед дітей було дуже багато менінгітів, захворювань респіраторного тракту. Дуже багато туберкульозу. Саме в XI столітті ми знайшли випадки цієї хвороби на Подолі. Це було масове захворювання. Дуже хворіли на цингу. Умови життя трохи краще були у верхньому Києві і там було менше інфекційних захворювань, але більше страждали від хронічних. говорить дослідниця

Популярні новини зараз

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Марічка Падалко потрапила в неприємну ситуацію на відпочинку під Одесою: "Закрийте рот"

Показати ще

Жінки жили в середньому до 38, чоловіки до 40-44. До 80 років доживало мало.

Вони важко працювали, всі ці інфекції, з якими вони намагалися боротися з дитинства - це все впливало на тривалість життя. Олександра Козак

Інший рівень медицини, майже відсутній, харчування. Все це впливало на те, як організм міг пручатися.

Ще Олександра Козак вважає, що люди почали страждати від карієсу, коли перейшли до осілого способу життя і землеробства. Тоді вони збільшили кількість вуглеводів в раціоні.

Осівши на певних місцях, починали вживати одну і ту ж воду. Від цього змінювався хімічний склад організму. Інший склад слини теж сприяє розвитку карієсу. Є вода в якій багато різних карієсогенних речовин. Поки займалися скотарством карієс був у дуже малої кількості людей. розповіла історик Олександра Козак

Нагадаємо, про неймовірну містичну історію, яка сталась із коханим доктором всіх киян Феофілом Яновським.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у мережі показали старовинні ретро-листівки з французького курортного міста Віші. Курорт був відомий своїми мінеральними джерелами, багатими залізом. Вони витікали з підніжжя вулканічного Овернская гірського хребта.

Також "Знай.uа" писав, як вчений-хімік створив незамінні ліки для всього людства. До винаходу цього препарату більша частина хвороб не мала лікування і часто іменувалася одним словом — жар.