Одним з найцінніших матеріалів у Середньовіччі та в епоху Відродження вважався червоний корал. Крім того, що з нього робили прикраси і декорували предмети розкоші, коралу приписували лікувальні і магічні властивості. Про це повідомляє Symbolon.

Зазначимо, що корали являють собою скелети морських безхребетних тварин – поліпів, що складаються з кальциту та арагоніту.

Пьєро делла Франческа, Вівтар Монтефельтро, 1472-1474, Пінакотека Брера, Мілан

Відомо, що лікарі того часу використовували червоний корал як кровоспинний засіб, ліки для очей, серця і від депресії.

За свідченням Плінія в давнину розтертий у порошок корал застосовувався як ліки при спазмах кишечника, хворобах сечового міхура і отруєннях. Вважається, що якщо корали носити на шиї, то вони захистять від ангіни, скарлатини, позбавляють від нервових тиків.

Пьєро делла Франческа, Мадонна ді Сеннигаллия, Галерея делле Марку, Урбіно, Італія

У середньовіччі вважалося, що вони остерігають від біди, допомагають у важких життєвих обставинах, зберігають від блискавки, відлякують злих духів і відганяють спокуси.

У свою чергу ювеліри виготовляли з нього вервія-патерностер, обручки і намиста, які ми через погану схоронність предметів більше знаємо з картин та інвентарів.

В Європейських країнах і на території Індії в середньовічні часи корал прирівнювали до перлів, тому вироби з нього носили тільки заможні люди.

Варто відзначити, що корали, як прикраси і декоративний матеріал популярні вже багато тисяч років, ця мода не оминула жодної країни і жодного народу.

У ранньомодерне століття попит на корал тільки зростає - вони стають головною прикрасою кунсткамер – зборів природних пам'яток, екзотики і творів мистецтва.

До речі, корали дійсно володіють лікувальними властивостями. Вони благотворно впливають на кровообіг і серцево-судинну систему, активізують обмін речовин, лікують пухлини, нариви і виразки, в тому числі і внутрішні.

Найкрасивіші коралові творіння європейських ювелірів:

Клемент Кіклінгер, Статуетка з страусиного яйця, корала і позолоченого срібла, близько 1570-1574, Аугсбург, Кунсткамера Музею історії мистецтв, Відень, Австрія

Коралова різьблена підвіска з розп'яттям, кінець XVI століття, Музей Вікторії та Альберта, Лондон

Потир, XVII століття, Музей Собору, Мілан

Посудина для ладану з ложкою з позолоченої бронзи і інкрустована коралом, близько 1645 - 1647, Real Monasterio de Santa Isabel, Мадрид

Два павичі, середина XVII століття, Трапані, Сицилія

Декоративна чаша з кокосового горіха і коралу, кінець XVII століття, аукціон Крісті

Дзеркало, близько 1690, Північна Німеччина, аукціон Сотбіс

Нагадаємо, як з'явилося один з найвидатніших винаходів людства.

Як повідомляв портал "Знай.uа", показали найдавніші в світі виделки. Мало хто знає, що всі спроби ввести виделку у використання в XVII столітті наштовхувалися на запеклий опір Церкви.

Також "Знай.uа" писав, як середньовічна відьма зв'язалася з нечистим і народила кота.