Фотограф Роб Муріс показав колекцію дивних світлин з минулого. Він їх знайшов в архіві Нідерландів.

Фотоархів Роба Муріса примітний тим, що головним критерієм відбору для потрапляння в нього була дивина світлин, причому будь-якого штибу.

Якось Роба Муріса покликали оцифрувати великий нідерландський архів "Спаарнестад", що знаходиться в передмісті Амстердама. Муріс перезнімав "на цифру" аналогові фото, яких в архіві налічувалося мільйони, іноді ретушуючи і відновлюючи їх. Пропрацювавши так кілька тижнів, запрошений фахівець зрозумів, що до нього в руки потрапило щось надзвичайне.

Муріс захопився роботою та відібрав найбільш дивні знімки, які потрапляли йому до рук.  В результаті дослідник зібрав на своєму ноутбуці значний обсяг незвичайних фотографій і взявся публікувати їх в інтернеті і спеціалізованих журналах, що привернуло увагу до його персони. За цим послідували виставки та друковані видання.

Свій фотоальбом Муріс назвава "Життя - дивна штука". Більшість знімків документальних, на них можна побачити, наприклад, Адольфа Гітлера у тірольських шортах, банкет солдатів з покаліченими обличчями, страту терористів та багато чого іншого.

Популярні новини зараз

Від д'Артаньяна і сліду не залишилося. Схудлий Боярський благає про допомогу

Російська Кардашьян пограла грудьми в басейні, навіть бікіні не врятувало

На Львівщині китайський вірус забрав життя легендарного медика - "Попрощався з дітьми і згорів за тиждень"

У Львові в яму провалилася маршрутка з людьми - кричали і молилися

Показати ще

Саме через те, що велика частина фото документальна, цей дивовижний архів так сильно впливає на глядача.

Весілля ветерана, автор невідомий.

Обличчя війни. Банкет для французьких солдатів, які отримали тяжкі увечьяво час Першої світової

Шестимісячна Марсія Пінкенфілд, яка перемогла на вельми незвичайному конкурсі і була обрана найкрасивішою дитиною Америки, 1927 рік, автор невідомий.

Маскування англійської військової техніки під виглядом слонів. Ймовірно Індія, Друга світова війна, автор невідомий.

Тактична хитрість солдатів під час Мексиканської революції. 1913 рік, автор невідомий.

Страта терористів, які влаштували вибух в соборі Святого Тижня в Болгарії, від рук яких загинули понад 200 осіб, автор невідомий.

Евелін Сміт, колишня стриптизерка, найнята ревнивою жінкою для вбивства свого коханого. Дивно не те, що Сміт все-таки вбила жертву, але її манера позбутися тіла, для чого вбивця розпиляла його на частини і втопила в болоті. США, 1935 рік, автор невідомий.

Цирковий артист в вагоні-акваріумі з крокодилами. Берлін, 1933 рік, автор невідомий.

Залізна людина минулого в однойменному водолазному костюмі з системами електропідзарядки і захисту від підвищеного тиску. Нью-Йорк, 1907 рік, автор невідомий.

Адольф Гітлер в національних штанях тирольців і баварців, які називаються ледерхозе. 12 червня 1927 року, автор невідомий.

Новонароджений кролик-мутант з однією головою та двома тулубами. 1941 рік, автор невідомий.

Італійський мандрівник Аттіліо Гатті з двома найнятими пігмеями і спійманої ними горилою в Бельгійському Конго, 1930 рік, автор невідомий.

Радянський шифрувальник Ігор Гузенко, чиє обличчя заховано під ковпаком, дає інтерв'ю журналісту "Ассошіейтед Прес" Соул Петті. У 1945 році Гузенко, який працював в посольстві Радянського Союзу в Оттаві під виглядом дипломата, втік на Захід. На зустріч Гузенко приніс більше ста документів під грифом "цілком таємно" та інформацію радянської агентурної мережі в Канаді, за його наводкою було засуджено 29 осіб. За це Гузенко отримав значну винагороду, особняк і політичний притулок, в якому багато років переховувався. 29 квітня 1954 року , автор невідомий.

Нагадаємо, відомий український фотограф Сергій Полюшко завоював серця користувачів мережі серією неймовірних портерів тварин.

Як повідомляв портал Знай.ua, робот на ім'я Єва дебютував в якості весільного фотографа.

Також Знай.ua писав, фотограф показав реальне життя українських жінок на війні