Вінницькому краєзнавчому музею подарували коштовний скарб - унікальні ранньослов'янські срібні жіночі прикраси початку V ст. н. е.

Цей скарб знайшли так звані "чорні археологи" поблизу міста Гайсин Вінницької області і він мав потрапити у приватну колекцію, звичайно ж, за великі гроші. Однак, людей, які його знайшли, переконали передати рідкісний атефакт  у власність держави.

"Завдячуючи одному з народних депутатів люди, які його знайшли, вирішили все ж таки повернути скарб у власність держави. Тому що такі знахідки це виключно власність українського народу. І через посередництво теж відомого археолога Максима Левади вони зв'язалися зі мною, і цей скарб був привезений у Вінницю, переданий мені, щоб я його, власне, повернув державі на постійне зберігання до фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею", - повідомив завідувач сектора охорони культурної спадщини управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації Михайло Потупчик, передає ukrinform.

Комплект складається з орнаментованої пластинчатої гривні та намиста із лунниць і підвісок різної форми. Це надзвичайно рідкісний тип прикрас, аналог якого знайдено лише поблизу села Сухоносівка Полтавської області.

Скарб  насамперед цінний своєю унікальністю.

"Такі знахідки того періоду на наших теренах дуже рідкісні, тому що у V ст. н. е. вже зв'язок з Римською імперією був розірваний. Починають виникати нові держави на теренах Європи, і потік срібла на цю територію практично був зупинений. Гуни розграбували все, що було можна, і в ранніх слов'ян тоді практично немає прикрас з дорогоцінних металів. Це унікальна для нас знахідка, яка безумовно займе достойне місце", - зазначив посадовець.

Нагадаємо, чорні археологи викрали з України унікальний древній артефакт.

Як повідомляв портал Знай.ua, чорні археологи залізли в невідому стародавню гробницю і поплатилися за це

Також Знай.ua писав, українські археологи знайшли унікальний посуд зрубної культури.