Мамонти населяли планету майже 90 000 років, однак вимерли через зміни климату і людський фактор. Їхні залишки знаходять по всьому світу - від Іспанії до Сибіру. Вчені припускали, що гіганти вимерли приблизно 11000 років тому, проте, як виявилося, на двох маленьких островах між Аляскою і Росією мамонтам вдалося прожити ще 700 років. Якщо б вони могли подорожувати, що побачили б єгипетські піраміди.

Остов Врангель, шматочок суші недалеко від Чукотки, став останнім домом для мамонтів. Як з'ясували вчені, кошлаті велетні не страждали через кліматичні зміни. У 2017 році їм вдалося довести, що 4000 років тому мамонтів згубила відсутсність генетичного різноманіття.

Вчені вважають, що популяція мамонтів ослабла через генетичні мутації і погано переносила хвороби. А остаточно добити її міг якийсь природний катаклізм. За однією з теорій таким катаклізмом могло стати явище, яке створює щільний шар льоду на снігу і заважає дістатися до рослинності.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

Українці знайшли двійника Кузьми Скрябіна, як дві краплі: "Так схожий, і зовнішнє і гумором"

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

Ті самі кадри з Тіною Кароль, коли зірка вийшла на сцену після новини про загибель коханого: "Це не кінець..."

Показати ще
Нагадаємо, батько "Гри престолів" злив головну фішку пріквела.

Раніше Знай.ua повідомляв, в Україні під землею побачили справжній Парк Юрського періоду.

Також Знай.ua писав, вчені відтворили зовнішній вигляд першого друга людини.