Вчені Лондонського археологічного інституту ідентифікували рештки головного ворога динозаврів. Дослідники на території Південно-Африканської республіки виявили істоту, схожу на сучасних крокодилів. Проте розміри знайдених решток вразили досвідчених археологів.  

Головними ворогами могутніх динозаврів виявилися хижі рептилії з групи Rauisuchia, які своїм зовнішнім виглядом нагадували крокодилів. Про це повідомляє портал Хвиля.

Популярні новини зараз

Кароль розставила всі крапки над "і" у романі з Баланом: "Він моє життя"

Львів приголомшила природна аномалія, такого взимку ще не було: дивовижні кадри

Каменських показала, як вони з Потапом схудли і помолодшали після весілля: "Надихаєте"

Донька Пугачової знову наречена: Орбакайте планує весілля, аж світиться щастям

Показати ще

Динозаври, ілюстрація: Mark Witton
Динозаври, ілюстрація: Mark Witton

Розмір древніх рептилій в рази перевищував розміри звичних для нас видів тварин. Довжина тіла найбільших особин досягала десяти метрів без урахування хвоста. Крім того, велетенські рептилії вирізнялися безліччю вигнутих зубів. Вчені певні, що доісторичні рептилії мали страхітливий вигляд. 

Останки великих представників хижаків виду Rauisuchia були знайдені на території Південно-Африканської республіки. Палеонтологи вважають, що близько 200 мільйонів років тому ці хижаки були найбільшими тваринами, які населяли Африку. Дослідникам вдалося натрапити на скам'янілі зуби, щелепи кінцівки та інші частини тіла древніх істот. Вчені припускають, що ці кровожерливі створення були в силі тримати в страху африканських динозаврів, а особливо особин травоїдних видів.

Динозавр, hightech.fm
Динозавр, hightech.fm

Останки величезних рептилій були виявлені вже давно, але довести їхню приналежність до рептилій виду Rauisuchia вдалося лише у 2019 році. Вчені припускають, що ці істоти жили в тріасовому періоді, а знайдені нещодавно останки можуть належати одному з наймолодших видів стародавніх крокодилів, тобто особинам часів їх вимирання. 

Нагадаємо, раніше на дні древнього озера вчені виявили пернатих чудовиськ, чекали на людей мільйони років: неймовірні кадри

Як повідомляв портал "Знай.ua", зубасте чудовисько залишило туриста без ноги, але не нажерлося: приголомшливі кадри, від яких перехоплює подих

Також "Знай.ua" писав, хижак із зубами акули: на улюбленому курорті українців відшукали рештки небаченого динозавра, фото