Стародавня Троя, оспівана в легендах Гомера, швидше за все, знаходиться на пагорбі Гіссарлик, де зараз розташовується сучасна Туреччина. Там руїни древнього міста виявив археолог і історик Шліман, який отримав лаври першопрохідця. Однак, в момент відкриття Шліман взагалі не сприймався генієм і великим шанувальником археології.

Троянський кінь, Эксперсс газета
Троянський кінь, Эксперсс газета

Серед сучасників першовідкривач Трої був звичайною вискочкою, який був готовий піти на що завгодно, лише б залишити свій слід у науці. Існує версія, що легендарний "скарб Пріама" - це ніщо інше, як посудина з коштовностями, зібраними по всьому античному світу і зарита на пагорбі серед відповідних руїн безіменного грецького поселення. Про це пишуть європейські наукові видання.

А от коли Шлімана звинуватили в підробці, інтерес до його відкриття різко згас. Дійшло до того, що артефакти, знайдені при розкопках Трої, не хотів брати у свою експозицію жоден поважаючий себе музей.

Популярні новини зараз
4-річний малюк Лео розбив українцям серця, заспівавши "Фортецю Бахмут": "Це відображення почуттів" Що зміниться, якщо постійно пити воду з лимоном: експеримент здивує всіх У Раді ухвалили закон про нові виплати чиновникам: до 800 тисяч особам з інвалідністю, а 1 млн - у разі загибелі В Україні хочуть повернути навчання у школах двома мовами, але є нюанс: "Профільний предмет буде обов'язково"
Показати ще

Нагадаємо, ховалася 2 тисячі років: у палаці імператора Нерона вчені виявили таємну кімнату з фантастичним сюрпризом.

Як повідомляв Знай.uа "Ванги" серед вікінгів: у древніх посланнях знайшли провісник "кліматичного Апокаліпсису".

Знай.uа писав, "МастерШеф" Римської імперії: археологи натрапили на фабрику стародавнього "майонезу".