Учені з Королівського університету Белфаста і їх колеги з інших установ розгадали таємницю смерті мумії Такабуті, якій 2600 років. Фахівці стверджують, що 20-річна дівчина загинула внаслідок нападу з ножем.
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!
Підписатися
Так, дівчина жила 2600 років тому, проте вперше мумія почала вивчатися археологами в 1835 році. Вона була або заміжньою жінкою, або коханкою, так як проживала в шикарному будинку. Аналіз її ДНК і сканування вказали на втрачені деталі про її життя та смерті в Давньому Єгипті. Вся справа в тому, що тут мала місце "насильницька смерть". Дівчину поранили в верхню частину спини біля лівого плеча.
Також вчені виявили серце Такабуті, яке раніше вважалося зниклим без вести. До того ж, був знайдений додатковий зуб (33 замість 32), який зустрічається тільки у 0,02% населення. Експертів не менше здивувало наявність зайвих хребців.
Британські міноносці мчать до берегів України: путінським коритам буде страшно
Ведучий "Холостяка" Григорій Решетник розповів про інтим між учасниками проекту: "Сподіваюся був"
Ранкова звичка більшості людей виявилася шкідливою, медик все пояснив: "Не пийте каву"
Королева Єлизавета II, перед похоронами, подарувала принцу Гаррі шматочок дерева: старший брат чекає пояснень
Одним з ключових відкриттів було те, що за ДНК Такабуті вона генетично схожа на європейців.
"Часто кажуть, що вона виглядає дуже мирно, лежачи в своїй домовині, але тепер ми знаємо, що її останні хвилини були зовсім не такими, і що дівчина померла від руки іншого", - повідомив фахівець Ейлін Мерфі з Королівського університету в Белфасті.
Зазначається, що особливість загадкової 2600-річної мумії Такабуті полягає в її зачісці, адже каштанове волосся було акуратно укладене. Таким чином, вона відкидала типовий для того часу бритоголовий стиль.
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Балтійському морі на датському острові Лолланн дослідники виявили кільце з рогу оленя, яке було виготовлено в часи неоліту.
Також "Знай.ua" писав, що фахівці з чотирьох університетів Великобританії змогли реконструювати звучання голосу людини, яка проживала в Стародавньому Єгипті.