Вчені вперше описали новий вид рептилій, які мешкали на Землі близько 200 мільйонів років тому.

Вчені з Аляскинского університету в Фербанксі з'ясували, що виявлені на південному сході Аляски в 2011 році останки рептилії належать невідомому раніше виду.

Йдеться про талаттозаврів, які жили більше 200 мільйонів років тому. Новий вид назвали Gunakadeit joseeae, повідомляє Newsweek.

Морська рептилія жила в той самий час, що і її далекі родичі - динозаври. Талаттозаври мешкали в екваторіальних океанах планети і досягали чотирьох метрів в довжину.

Популярні новини зараз

За межами Китаю коронавірус підкосив відразу 99 людей, серед жертв – українці

Названа донька Потапа повністю оголилася після душу і змусила фанатів червоніти

Секс із Данилком, гей-спільнота та залицяння депутата - фіналіст Євробачення зважився на відчайдушні зізнання

Польща змінить правила для заробітчан, що чекає на українців

Показати ще

Новий вид має надзвичайно витягнуту морду із загостреною передньою частиною. На думку Патріка Дракенміллера, одного з авторів дослідження, рептилія засовувала гострий ніс в тріщини рифів і харчувалася м'якими організмами.

Вимерти рептилія могла через те, що знаходила харчування на мілководді, де падіння рівня моря порушило звичні харчові ланцюжки.

Відзначається, що відкриття є найбільш повним скелетом талаттозавра. Раніше вченим не вдавалося знайти добре збережених останків цих рептилій, які допомогли б простежити їхню еволюцію. Тепер же знахідка допоможе заповнити важливе упущення в історії їхньої розвитку і подальшого вимирання.

Нагадаємо, американські фахівці з Університету штату Техас відтворили голос найбільшого динозавра - тиранозавра