Це дуже сумно, якщо вас вибрали цапом відбувайлом. Обрали – значить чужу провину хочуть звалити на вас. Вираз стало настільки звичним, настільки зрозумілим, що начебто і не вимагає якогось додаткового пояснення. Але як і звідки до нас прийшов цей фразеологізм? Все почалося в стародавній Іудеї, задовго до появи християнства, а виникло вираз через язичницькі обряди, які були пов'язані з жертвоприношеннями тварин.

За давньоєврейським обрядом, в день відпущення гріхів первосвященик клав руки на голову козла і тим самим покладав на нього гріхи всього народу. Потім козла забирали в Юдейську пустелю і відпускали. Звідси походить вираз "козел відпущення".

Цап відбувайло, фото Вікіпедія

Цап відбувайло (інакше називався «Азазель»[1][2][3]) — в іудаїзмі особливу тварина, яка, після символічного покладання на нього гріхів усього народу, відпускали в пустелю. Обряд виконувався в свято Йом-Кіпур (Лев. 16:29, 34) за часів Єрусалимського храму (X ст. до н. е .. — I ст. н.). Ритуал описаний у Старому Заповіті (Лев. 16).

Козел відпущення, фото Вікіпедія

Популярні новини зараз

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Оля Полякова поділилася ідеальним блюдом для тих, що худнуть: ПП-млинці зі шпинатом під соусом бешамель

Андрій Данилко не стримався й розцілував Олю Полякову нижче пояса: "Там дитинка"

Юний Андрійко залишився без ніг через скажену електричку і мріє лише про одне: "Це страшно, коли тобі 17"

Показати ще

Якщо вірити літописним оповіданням, стародавні євреї щороку здійснювали обряд відпущення гріхів. Для цього приводили двох козлів. З одним надходили не дуже гуманно – його приносили в жертву богам, а іншого відпускали на свободу, чи, швидше, виганяли в пустелю, попередньо поклавши на нього руки», тим самим ніби перекладаючи на нього всі свої гріхи. По суті, відбувався свого роду індульгенція без сповіді і покаяння.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, топ крутих лайфхаків, які допоможуть зірвати брехливі маски з невірних і "слуг народу".

Знай.uа писав, мстивий Скорпіон, черствий Водолій, агресивний Овен - руйнуємо стереотипи про знаки Зодіаку.