Саркофаги містять таємниці, навіть коли роками пролежали в експозиції в музеї. Так, співробітники Музея і Художньої Галереї Перта в Шотландії знайшли дві картини всередині саркофага, який є частиною музейної колекції з 1936 року.

За планом музей Перта розпочав роботи над виставкою мумій. Саме тому їм потрібно було дістати мумію з саркофагу, щоб піддати її консервації та подальшій підготовці до експонування.

Робітникам було відомо, що у саркофагу поховано мумії жінки Такерхеб, яка померла у Фівах в 8-6 століттях до нашої ери. Аналіз саркофагу, його форма та зображення на ньому натякали на те, що жінка була або донькою вельможі або ж важливою жрицею з верхівки соціальної ієрархії. 

Саркофаг, фото Perth Museum and Art Gallery
Саркофаг, фото Perth Museum and Art Gallery

Популярні новини зараз

У Києві молодий хлопець стрибнув з 21 поверху, залишивши зловісну записку

Головне за ніч — скажений торнадо, подвійні пенсії, забутий "український Ілон Маск" та голодний бунт після карантину

Від д'Артаньяна і сліду не залишилося. Схудлий Боярський благає про допомогу

На Франківськ насувається водяний апокаліпсис, може потонути все - злякалися навіть синоптики

Показати ще

Коли мумії дістали з саркофага, співробітники побачили, що всередині саркофагу є два великі малюнки: один на зворотному боці кришки саркофагу, а інший на його денці. 

Останній зберігся у чудовому стані, і фахівці дуже швидко впізнали персону, зображену на малюнку - богиню Аментет, яку вважали покровительницею померлих. Художник дуже чітко дотримувався канону зображення цієї богині, що полегшило ідентифікацію. Малюнок же на кришці зберігся посередньо: стерто голову і ноги зображуваної персони.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше 

Нагадаємо, раніше Археологи відкопали саркофаг часів Стародавнього Єгипту - те, що було всередині, змінить хід історії.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Відкрили кришку, а там - Бог: тисячолітній саркофаг приховував найсвятіше.

Також "Знай.ua" писав, що Таємнича знахідка на Червоній планеті перевернула історію: фараонами і богами Стародавнього Єгипту були марсіани.