Французькі археологи провели дослідження в самому центрі табору для пустельників, який розташовувався у в'язниці на острові Сент-Жозеф. Науковці змогли побачити маловідомі райони табору і виявити систему водопостачання в'язниці, яка досі вважається однією з найстрашніших в історії людства, оскільки у Франції ніхто з неї не повернувся.

В'язниця, фото Inrap
В'язниця, фото Inrap

Джерело: сайт науково-дослідницького інституту Inrap.

Мова йде про табір, який був розташований на острові Сент-Жозеф - найпівденнішому з трьох островів Порятунку біля берегів Бразилії.

В'язниця, фото Inrap
В'язниця, фото Inrap

Популярні новини зараз
У Бурятії помітили "вершників Апокаліпсису" на чорних жеребцях: викликають дикий сміх замість жаху Своїх не кидаємо? Путін планує віддати всю Луганщину, щоб захистити важливі для себе місця - ISW Бігала на "Квартал 95", а тепер валяється біля путіна: Маша Распутіна підтримала диктатора рф: "Гинуть, щоб я народилася" І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися
Показати ще

Перші згадки про них відносяться до XVII століття. Свою назву острова отримали після того, як в 1764 році група колоністів дивом врятувалася на них від вирували на материку епідемій. Однак згодом їх почали називати "островами диявола".

Справа в тому, що після Великої французької революції сюди почали навічно засилати ворогів Першої республіки. А ще через півстоліття, при Наполеоні III, острови Порятунку стали однією з найстрашніших в'язниць в історії людства.

Сюди заглянули сучасні археологи. В'язниці давно закинуті, джунглі поступово поглинають їх. Вони були засновані в 1852 році. Наполеон III виступав за послідовне розвиток пенітенціарних установ. Будівництво в'язниць значно змінило ландшафт архіпелагу.

В'язниця, фото Inrap
В'язниця, фото Inrap

Як з’ясували археологи, спочатку цей табір складався з двох великих прямокутних будинків з гуртожитками і камерами, переміжними з внутрішніми дворами.

Металеві решітки та двері для них виготовлялися на материку, а потім переправлялися на острів. Тут практикувався режим одиночного ув'язнення, також званий "сухою гільйотиною". До речі, його застосовували до 1925 року. Закон передбачав утримання ув'язненого в одиночній камері вдень і вночі, в умовах повної ізоляції і абсолютного мовчання.

В КЧР почалися розкопки некрополісу III тисячоліття до нашої ери
В таких камерах не було стелі, що дозволяло наглядачам постійно стежити за укладеними зверху. У безпосередній близькості від табору було побудовано декілька будинків, в яких жила охорона. Останні засуджені були направлені сюди в 1953 році.

Археологічна операція, попри її скромний масштаб, дозволила провести топографічне дослідження. В результаті археологи виявили велику кількість давно забутих споруд, включаючи цегляні колодязі.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше Археологи у Києві розкопали унікальний дохристиянський некрополь.

Також Знай.ua писав, Скелети, звалені в купу: археологи в окупованому Криму наткнулися на моторошне поховання.