Війна змушує приймати нові реалії, та вчитися надавати допомогу тим, хто може отримати поранення або опіки.

У Червоному Хресті пояснили, як діяти, якщо стався термічний опік.

Опіки, перша допомога. Фото: Youtube
Опіки, перша допомога. Фото: Youtube

Перше, що слід зробити, це визначити, чи нема у людини глибокого опіку, чи не постраждали від опіку дихальні шляхи. У разі виявлення, слід звернутися до лікарів чи викликати швидку, якщо симптомів не виявлено, то діяти слід за такою схемою.

Перше. Прибрати дію джерела опіку — перемістити постраждалого у безпечне місце, зняти гарячий одяг (якщо він не прилип) та металеві прикраси, які розташовані поруч з ділянкою опіку.

Популярні новини зараз
Українцям виплатять по 2200 грн від ПриватБанку, але отримають їх не всі: важливі нюанси та умови 25 березня українці знову залишаться без світла: навіщо це роблять і коли приготувати ліхтарики Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок Легенда "Танці зі зірками" Влад Яма звернувся до росіян словами великих: "Говорю не про окремі вибухи"
Показати ще

Друге. Розпочніть охолодження ураженої ділянки — прохолодною водою впродовж не менше 10 хв. Для цього можна використати струю проточної води чи таз водою. Якщо є відкрита рана — на її місце покладіть марлеву серветку чи шматок тканини, а струю води спрямовуйте вище місця рани.

Опіки, перша допомога. Фото: Youtube
Опіки, перша допомога. Фото: Youtube

Зазначають, що не можна використовувати: лід, крижану воду, олії, мазі, креми.

Третє. Після охолодження — прикрийте місце опіку (рани) стерильною пов’язкою з марлі/бинта, але не бинтуйте туго. Також давайте постраждалому пити більше води. Не залишайте постраждалого наодинці, слід уважно стежити за станом здоров'я.

Скриншот повідомлення
Скриншот повідомлення

Нагадаємо, ми писали, що в Україні зміняться правила оформлення соцвиплат: кого торкнеться нововведення.

Як повідомляв "Знай.ua" мобіків палять не тільки ЗСУ, а й свої: мобільні крематорії працюють на повну потужність.

Також "Знай.ua" інформував, встигніть оформити заявку: українцям доступна грошова допомога від благодійників.