Дбайливі господарі помічають будь-які зміни, які відбуваються з їхніми пухнастими улюбленцями, і деякі з них викликають занепокоєння. Наприклад, коли на шерсті з'являється сивина. Експерти попереджають, що це не завжди є ознакою старіння.

Сивина також може сигналізувати про неправильний догляд за твариною, якщо вона ще не в похилому віці. У зрілих котів у віці 7-8 років або у представників певних порід справді сивіє шерсть – це нормально. Вона може набувати тьмяного кольору, і це найяскравіше помітно на чорних котах.

Сивина у кота, фото pikabu
Сивина у кота, фото pikabu

Якщо ж у молодої тварини з'явилися сиві волоски, треба бити на сполох і звернутися до фахівця.

Сива вовна може виникнути внаслідок сильного стресу. Це загрожує навіть облисінням у деяких ділянках. У такому разі потрібно створити максимально комфортні умови тварині в домі.

Популярні новини зараз
У Раді ухвалили закон про нові виплати чиновникам: до 800 тисяч особам з інвалідністю, а 1 млн - у разі загибелі 61,72 грн за кубометр: українці дізналися, скільки вони можуть заплатити за водопостачання вже з 1 квітня Важкі випробування, а потім перемога: астролог розповів про складні часи для українців Старих субсидій вже не буде: українцям показали, як зміниться допомога на оплату комуналки з 1 квітня
Показати ще

Хвороба вітіліго - ще одна причина сивини, але вона безболісна і незаразна. У поодиноких випадках це пов'язано з серйозними недугами - вовчаком і увеїтом. Щоб це визначити, відвезіть пухнастика до ветеринара.

Кіт, мейн-кун, фото: Знай.ua
Кіт, мейн-кун, фото: Знай.ua

Також сивина може виявитися через нестачу тирозину, яку тварини отримують з їжі. Це загрожує порушенням різних процесів в організмі та пігментацією шкіри. Потрібно змінити раціон, якщо аналізи показали такі результати.

Нагадаємо, як часто потрібно міняти воду у кота? Прості поради щодо того, як зберегти життя мурчику

Раніше ми писали про те, чому домашнім вихованцям заборонено спати з вами: великі ризики