8 мільйонів собак: таємнича єгипетська знахідка ошелешила навіть археологів

поділитись
У Єгипті розкопали масове поховання

В Єгипті, під храмом бога смерті Анубіса в Саккарі, археологи виявили мумії близько восьми мільйонів цуценят і дорослих собак, а також шакалів, лисиць, соколов, кішок та мангустів. Британські дослідники припускають, що давньоєгипетські катакомби були побудовані близько 2500 років тому - в IV столітті до н. е.

Глава досліджень, професор археології в Кардіфського університеті Пол Ніколсон (Paul Nicholson) розповідає, що археологам тільки зараз вдалося вивчити весь некрополь.

"Це довгий ряд темних тунелів, де немає природного світла. Це насправді досить вражаюче місце", - говорить він.

Вчені нарахували близько 8 млн мумій собак та цуценят. Вони розповіли, що дуже часто їм траплялися молоді пси, які не містять в собі ознак насильницької смерті. Імовірно, що тварин розводили спеціально для проведення ритуалів і обрядів.

"Вони, ймовірно, не були вбиті фізично, ми не маємо свідчень про зламані шиї, які знаходимо в котячих похованнях", - зазначив Пол Ніколсон.

Археолог Айдан Додсон з Університету Брістоля у Великобританії вважає, що в цих місцях мумії тварин продавали.

"Тут, імовірно, процвітала торгівля, і не тільки муміями тварин: люди потребували харчування, напоїв, житла. І це можна назвати родоначальником індустрії масового туризму", - розповів він.

Той факт, що жителі Давнього Єгипту муміфікували тварин, відомий вже давно. Римський поет Ювенал писав, що "божевільні єгиптяни" шанують жахливих божеств, і можна знайти цілі міста, присвячені кішкам, річковим рибам або собакам.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", мексиканські археологи, вивчаючи пошкоджену землетрусом ацтекську піраміду, несподівано виявили в ній стародавній храм. Дослідники навіть не підозрювали про те, що він існує. Про це повідомляє прес-служба Національного інституту антропології та історії Мексики (INAH).

Вчені оглядали піраміду Теопанзолко в штаті Морелос, щоб зрозуміти, якої шкоди завдало їй вересневе землетрус (7,1 бал). В ході робіт радар виявив під одним із храмом ще один, розміром 6 на 4 метри.

Автор матеріалу: 
Женя Степко
Теги: 
цуценята, собаки, мумії, Єгипет, археологи, знахідка
Вибір редакції, Суспільство
14.08.2018
У яких країнах немає конституції і чому
0
0
16:42 14.08.2018