17 січня 1899 року на світ з'явився Альфонсе Габріель Капоне, якого доля підготувала стати одним з найбільших гангстерів світу. За короткі десять років з 1920 по 1930 роки Аль перевернув весь злочинний бізнес кримінального Чикаго, знищивши конкурентів і підпорядкувавши собі навіть сенаторів. Під прикриттям легального бізнесу він займався бутлегерством, гральним бізнесом і сутенерством, а вже скільки на його рахунку вбивств - залишається гадати. Безпринципний сутенер, батько рекету, вбивця і грабіжник - така історія легендарної Особи зі шрамом, який увійшов в аннали світової культури. Ми згадали кілька фактів з його біографії.

Ранні роки Капоне

Ще в шостому класі Альфонсо показав, у що ставить всю американську систему правосуддя.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону
Показати ще

Він міцно побив свого вчителя, після чого кинув школу заради банди з Джеймс-стріт, якої в ту пору керував Джонні Торріо. Здоровенного не по роках Аля влаштували викидайлом при більярдному клубі, де фактично вирішувалися основні питання всієї банди.

Як потрапив в мафію

Через деякий час після приїзду в Чикаго Аль Капоне почав працювати, як вже писали вище, викидайлом в закладі свого дядька Торріо, найбільшого мафіозі. Молодий Альфонс настільки втерся в довіру до родича, що незабаром став правою рукою Торре. Але потім два замахи на життя і важке поранення Торріо в перестрілці змусили його відійти від справ. 26-річний Аль Капоне взяв бізнес в свої руки. На той момент банда налічувала тисячу бійців і збирала в тиждень по 300 тисяч доларів доходу від проституції та підпільного продажу спиртного.

Обличчя зі шрамом - реальна історія

У тому ж клубі Капоне отримав свій знаменитий шрам. Нахаба посмів відпустити пару сальних фраз на адресу сестри запеклого злочинця Галлучіо - той, не витрачаючи час на словесну пікіровку, дістав ніж і располосовала нахабі особа. Хронікери і преса згодом назвуть мафіозі "Обличчям зі шрамом", Scarface. Треба сказати, що сам Альфонс поранення моторошно соромився і всім розповідав небилиці про німецьку пулі під час Першої світової війни.

Бізнес Аль Капоне в Чикаго

До 1917 року поліція Нью-Йорка вже полювала на Капоне: його звинувачували в чотирьох навмисних вбивствах. Разом з Джонні Торріо Альфонс перебрався в Чикаго, де в найкоротші терміни очолив банду. В ту пору організація мала по триста тисяч доларів на тиждень і могла виставити на вулиці приблизно тисячу осіб. Капоне було всього 26 років, і він вже вважався одним з найнебезпечніших людей Америки.

Батько рекету

Аль Капоне одноосібно придумав рекет - взагалі-то, слово походить від італійського ricatto, шантаж. Вперше за свою історію мафія взялася за експлуатацію повій, прикриваючи свої брудні справи надзвичайними хабарами, брати які не соромилися не тільки поліцейські, але і політики.

Особисте життя

Гангстерська "імперія" Капоне приносила йому 60 мільйонів доларів на рік. У нього було безліч будинків у Флориді і Чикаго, які охороняли цілодобово, а збройні охоронці супроводжували боса всюди. Капоне мав свій секретний вхід в чиказькі готелі. Наприклад, в "Метрополі" 50 кімнат бронювали для його свити, потім він придбав розкішний "Лексінгтон". Капоне був з юності одружений на ірландці Мей (цікаво, що з ірландської мафією він жорстоко розправлявся). Жінка, звичайно, перебувала в почесному засланні, не заважаючи чоловікові брати всілякі задоволення від життя. Капоне мав багато коханок і відбирав все нових дівчат зі своїх борделів. Знаменитий мафіозі в молодості захворів на сифіліс. На цю недугу він "нагородив" свого сина при народженні.

Нещадний убивця

За п'ять років з 1924 по 1929 роки організація Капоне повністю знищила ірландських королів, О'Бенона, Доуерті і Білла Морана. Загинуло понад дві тисячі дрібних злочинців: люди Капоне були озброєні в рази краще за своїх суперників. Автомати, кулемети, ручні гранати і вибухові пристрої під капотом машин - їх, до речі, першим придумав використовувати теж Аль.

Знаменитий Кадиллак

Ставши лідером ОЗУ в Чикаго, Аль Капоне замовив персональний Кадиллак вагою 3,5 тонни, щоб убезпечити себе. Машина мала потужну броню, куленепробивне скло і знімне заднє скло для стрільби по переслідувачам. Цікаво, що в 1933 році президент США Франклін Рузвельт був з візитом в Чикаго. Там його машину обстріляли - сам президент не постраждав, але їхав з ним мер міста був смертельно поранений. Після цього випадку служба безпеки вибрала більш надійну машину для президента. Почесну службу став нести конфіскований двома роками раніше у Аль Капоне броньований Кадиллак. Крім броні по всьому корпусу і куленепробивного скла, ця машина була обладнана прихованими бійницями в дверях, а через відкидається заднє скло можна було вести вогонь навіть з кулемета.

Бійня в честь Святого Валентина

Багс Моран і його банда довгий час чинили опір тиску Капоне. 14 лютого 1929 року один з людей Аля подзвонив Морану, пообіцявши продати цілу вантажівку контрабандного віскі. Однак, на місці ірландців чекав загін бравих молодців Капоне, ряджених у поліцейську форму. В той день банда Морана зникла назавжди.

Візитна картка

Аль Капоне займався контрабандою, сутенерством та гральним бізнесом, однак на візитній картці гангстера значилася досить законна професія - "торговець меблями". Звичайно, все знали про його незаконну діяльність, але спецслужби не змогли роздобути докази цього і змогли заарештувати Аль Капоне тільки за звинуваченням в ухиленні від виплати податків.

Відмивання грошей

Поняття відмивання грошей теж з'явилося за часів "правління" Аль Капоне. Адже гангстерам було складно витрачати отримані нечесним шляхом гроші через постійне до їхніх персон уваги спецслужб. Тому мафіозі створив величезну мережу пралень з дуже низькими цінами. Було складно простежити реальну кількість клієнтів, які приходили прати речі, тому доходи можна було писати практично будь-які. Так і з'явився вираз "відмивати гроші".

Неприступна фортеця

Звичайно, в таких умовах Капоне був змушений дбати про своє життя. Його Кадиллак важив майже чотири тонни, стільки броні було навісили на машину. Куленепробивне скло з бійницями і знімна панель ззаду дозволяли солдатам "фортеці на колесах" ефективно знищувати ворогів. У 1933 році на конфіскованому Кадилаку Капоне пересувався по Чикаго сам президент США, Франклін Делано Рузвельт.

Суд над Капоне

На початку 30-х років Аль Капоне вдалося посадити в тюрму.

Федеральний суд зумів заховати Капоне за ґрати тільки по одному звинуваченню - несплата податків на суму в 388 тисяч доларів. За це королю мафії впаяли цілих 11 років на острові Алькатрас. Капоне відсидів 7 і вийшов на свободу, ось тільки за цей час сифіліс бандита перейшов в термінальну стадію. 24 січня 1947 року великий злочинець помер від банальної зупинки серця.

Життя у в'язниці

У в'язниці життя Аль Капоне була несолодкої, як можна було б припустити. У Алькатрасі його позбавили привілеїв і змусили працювати прибиральником, укладені стали називати його "бос зі шваброю". А одного разу він "напоровся" на ніж, коли відмовився взяти участь у страйку ув'язнених. Капоне був поранений в спину. Тоді ж колишньому мафіозі стала змінювати пам'ять. Медичне обстеження виявило у нього сифіліс на пізній стадії. У 1939 році у Аль Капоне трапився інсульт. Його звільнили достроково, так як його частково паралізувало. Помер Аль Капоне 25 січня 1947 від інфаркту і запалення легенів. Перед смертю, як і годиться католику, він встиг сповідатися і причаститися.

Знаменита фраза

Капоне приписується відома фраза:

- Це просто бізнес, нічого особистого!

До речі, саме вона потім отримала широке поширення після виходу роману "Хрещений батько".

Як повідомляв портал "Знай.uа", великі політики не менше звичайних людей схильні до людських слабостей. Особливо якщо справа стосується любові. Саме через популярність, їх походеньки "наліво" ще довго будуть привертати увагу.