У матеріалі, передрукованому такими впливовими ЗМІ, як найбільша католицька газета "Ля Круа", "Ліберасьон", "Ля нувель Републік", бельгійською "Ля Лібр Бельжик", французькою версією "Євроньюс", іспанською "Ель Періодіко де Каталунья" (дане видання , розмістивши матеріал з посиланням на "Франс Прес", назвало Віктора Медведчука "автором ініціативи" обміну), а також рядом інших широко відомих ЗМІ, йдеться: "У середині листопада український політик Віктор Медведчук, який є одним з представників Києва на переговорах з повстанцями і вважается близьким до Путіна, попросив президента Росії поговорити з лідерами сепаратистів, щоб просунути ідею обміну полоненими у форматі "всіх на всіх".

"Трохи пізніше Володимир Путін вперше з початку війни подзвонив лідерам сепаратистів, щоб висловити цю ідею. У понеділок (25 грудня) Російська православна церква в ході зустрічі патріарха Кирила, керівників сепаратистів і Медведчука оголосила про угоду між Києвом і повстанцями про модальності вирішення питання", - пише "Франс Прес".

"Операція, що відбулась у середу (27 грудня) - лише перший етап повного обміну полоненими", - додає впливове французьке видання. Також з посиланням на Віктора Медведчука вказується, що на другому етапі, дата якого поки не визначена, Київ може звільнити 74 проросійських активістів, а сепаратисти - 29 полонених, повернення яких домагається українська влада.

Нагадаємо, спецпредставник з питань гуманітарного характеру в рамках Тристоронньої контактної групи по мирному врегулюванню ситуації у Донецькій і Луганській областях Віктор Медведчук займається обміном утримуваними особами з грудня 2014 року. За його участю були звільнені вже 478 чоловік, серед яких військові і цивільні особи, в тому числі Юрій Солошенко, Геннадій Афанасьєв і Надія Савченко.

Джерело: "Франс Прес".

Популярні новини зараз

Топ-5 порад Андре Тана щодо вибору одягу: як зрозуміти, що "цiй речі час на смітник"

Улюбленець Андрія Данилка Melovin сильно схуд і став носити трико: "Коли в душі альфач"

Оля Цибульська показала, як пробилася в шоу-бізнес "через ліжко"

Розлучена Slavia дісталася до великої сцени: "націлилася" на успіх Дзідзьо

Показати ще