ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-01-23 р. № 54. Р.п. № UA/4808/01/02

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: кон’югат гіалуронідази (лідази) з активованим сополімером N — окису полі- 1,4 — етиленпіперозину і (N — карбоксіетил) — 1,4 етиленпіперазину (аналог поліоксидонію);

основні фізико-хімічні властивості: пориста гігроскопічна маса білого кольору або білого кольору з жовтуватим відтінком;

склад

1 ампула або флакон містить лонгідазу з гіалуронідазною активністю 1500 МО або 3000 МО;

допоміжні речовини: манітол.

Форма випуску

Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін’єцій.

Фармакотерапевтична група

Інші лікарські засоби. Ферменти. ATC: V03AX.

Фармакологічні властивості

Лонгідаза має ферментативну протеолітичну (гіалуронідазну) активність пролонгованої дії, а також імуномодулючі, антиоксидантні і протизапальні властивості.

Пролонгована дія ферменту досягається ковалентним зв’язуванням ферменту з фізіологічно активним високомолекулярним носієм (активованим похідним N-оксиду поли-1,4-етиленпіперазину, аналогом поліоксидонію), що має власну фармакологічну активність, а саме: спричиняє імуномодулюючу, детоксикуючу та антиоксидантну дію. Ковалентний зв’язок значно збільшує стійкість ферменту до денатуруючих впливів та дії інгібіторів: ферментативна активність Лонгідази зберігається при нагріванні до 37°С протягом 20 діб, у той час як нативна гіалуронідаза в таких же умовах втрачає свою активність протягом доби.

Ковалентний зв’язок у препараті Лонгідаза забезпечує одночасну локальну присутність гідролітичного ферменту і носія, здатного зв’язувати вивільнювані інгібітори ферменту і стимулятори синтезу колагену (іони заліза, міді, гепаринів та ін.). Завдяки зазначеним властивостям Лонгідаза має не тільки здатність деполімеризувати матрикс сполучної тканини у фіброзно-гранулематозних утвореннях, але і пригнічувати зворотну регуляторну реакцію, спрямовану на синтез компонентів сполучної тканини.

Специфічним субстратом тестикулярної гіалуронідази є глікозаміноглікани (гіалуронова кислота, хондроітин, хондроітин-4-сульфат, хондроїтин-6-сульфат), що складають основу матриксу сполучної тканини. Внаслідок деполімеризації (розриву зв’язку між С1 ацетилглюкозаміну та С4 глюкуронової або індуронової кислоти) під впливом гіалуронідази глікозаміноглікани втрачають свої основні властивості: в’язкість, здатність зв’язувати воду, іони металів, утруднюється формування колагенових білків у волокна, збільшується проникність тканинних бар’єрів, полегшується рух рідини в міжклітинному просторі, збільшується еластичність сполучної тканини, що виявляється в зменшенні набряклості тканини, сплощенні фляків, збільшенні рухливості суглобів, зменшенні контрактур і їх попередженні, зменшенні спайкового процесу.

Лонгідаза послабляє плин гострої фази запалення, регулює (підвищує або знижує в залежності від вихідного рівня) синтез медіаторів (інтерлейкіну-1 і фактора некрозу пухлини), підвищує резистентність організму до інфекції і гуморальну імунну відповідь.

Лонгідаза не має антигенних властивостей, мітогенної, поліклональної активності, не спричиняє аллергізуючої, мутагенної, ембріотоксичної, тератогенної і канцерогенної дії.

Фармакокінетика

При парентеральному введенні препарат швидко всмоктується в системний кровоток і досягає максимальної концентрації в крові через 20–25 хв, характеризується високою швидкістю розподілу в організмі. Період напіврозподілу (α-фаза) — приблизно 0,5 год, період напіввиведення (β-фаза) при різних шляхах введення від 42 до 84 год. Виводиться переважно нирками. В організмі гіалуронідаза піддається гідролізу, а носій деструктурує до низькомолекулярних з’єднань (олігомерів), що виводяться нирками.

Препарат проникає в усі органи і тканини, у тому числі проходить через гематоенцефалічний та гематоофтальмічний бар’єри. Не кумулює.

Показання для застосування

Препарат застосовують у складі комплексної терапії при захворюваннях, що супроводжуються гіперплазією сполучної тканини, а саме:

1. в урології, гінекології, пульмонології, при розвитку запалення за інтерстиціальним типом:

 • хронічний інтерстиціальний цистит, спайковий процес у малому тазі, трубно-перитонеальне безпліддя;
 • пневмофіброз;

2. в ортопедії, хірургії, дерматології;

 • келоїдні, гіпертрофічні, утягнені фляки після піодермії, травм, опіків, операцій;
 • рані, що довгостроково не загоюються;
 • контрактури суглобів, артрити, гематоми;
 • спайкова хвороба;
 • обмежена склеродермія різної локалізації.

3. для збільшення біодоступності лікарських і діагностичних препаратів.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують підшкірно (поблизу місця ураження або під рубцево-змінені тканини) або внутрішньом’язово в дозі 3000 МО курсом від 5 до 15 введень (залежно від тяжкості захворювання) з інтервалом між ін’єкціями від 3 до 10 днів.

Способи застосування вибираються лікарем залежно від діагнозу, клінічного плину і тяжкості захворювання, віку хворого.

При необхідності рекомендується провести повторний курс через 2–3 місяці. У разі лікування захворювань, що супроводжуються тяжким хронічним продуктивним процесом у сполучній тканині, рекомендується після стандартного курсу тривала підтримуюча терапія Лонгідазою 3000 МО з інтервалом між ін’єкціями 10–14 днів.

Для збільшення біодоступності лікарських препаратів рекомендується застосовувати дозу 1500 МО.

Для внутрішньом’язового, підшкірного або внутрішньошкірного введення вміст ампули розчиняють у 1,5–2,0 мл 0,25% або 0,5% розчину прокаїну. У випадку непереносимості прокаїну препарат розчиняють 0,9% розчином натрію хлориду або водою для ін’єкцій. Для електрофореза розчин готують на дистильованій воді, для інгаляцій — на 0,9% розчині натрію хлориду.

Приготовлений розчин для парентерального введення збереженню не підлягає.

Рекомендовані схеми лікування:

1. У пульмонології, урології, гінекології, дерматовенерології:

 • при захворюваннях органів дихання: внутрішньом’язово по 3000 МО 1 раз у 3 — 5 днів загальним курсом 10 ін’єкцій. Далі можлива тривала терапія (від 3–4 місяців до 1 року в дозі 3000 МО 1 раз у 10–14 днів);
 • при захворюваннях органів малого таза внутрішньом’язово 1 раз у 3 — 5 днів у дозі 3000 МО загальним курсом від 5 до 15 ін’єкцій.
 • при обмеженій склеродермії різної форми і локалізації внутрішньом’язово один раз у три дні в дозі 3000 — 4500 МО курсом 5–15 ін’єкцій. Дозу і курс підбирають індивідуально залежно від клінічного плину, стадії, локалізації захворювання й індивідуальних особливостей пацієнта.

2. В хірургії, ортопедії, дерматології, косметології:

 • келоїдні, гіпертрофічні, утягнені фляки після піодермії, опіків, операцій — внутрішньорубцеве введення в дозі 3000 МО у 1–2 мл розчинника 1–2 рази на тиждень курсом 5–10 ін’єкції, та/або внутрішньом’язове введення 1 раз у 3 — 5 днів курсом до 10 ін’єкцій;
 • рані, що довгостроково незагоюються — внутрішньом’язово в дозі 1500–3000 МО 1 раз у 5 днів курсом 5–7 ін’єкцій;
 • контрактури суглобів, артрити, гематоми — внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 — 2 рази на тиждень курсом від 7 до 15 ін’єкцій;
 • спайкова хвороба — введення 1 раз у 3 — 5 днів внутрішньом’язово в дозі 3000 МО загальним курсом від 7 до 15 ін’єкцій.

3. Для збільшення біодоступності лікарських і діагностичних препаратів (антибіотиків, хіміопрепаратів, анестетиків) — введення 1 раз у 3 дні в дозі 1500 МО. Курс не більш 10 ін’єкцій. При нирковій недостатності призначають не частіше 1 разу на тиждень.

Побічна дія

Біль у місці введення, рідко алергійні реакції. В окремих пацієнтів можливі місцеві реакції, що виражаються в розвитку гіперемії шкіри і припухлості тканини в місці введення. Усі реакції вщухають через 48–72 год.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість. Злоякісні новоутворення. Вагітність. Дитячий вік до 12 років (ефективність і безпечність не вивчались).

Передозування

При застосуванні у призначених дозах випадки передозування не відмічалися.

Особливості застосування

З обережністю призначають препарат при гострій нирковій недостатності та легеневих кровотечах.

Препарат не слід вводити в зону інфекції, гострого запалення, пухлини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Підвищує біодоступність лікарських засобів, прискорює настання аналгезії при введенні місцевих анестетиків.

Умови та термін зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі не вище +15 °С. Термін придатності — 2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

Ампули або флакони з нейтрального скла, що містять 1500 МО або 3000 МО Лонгідази. По 5 ампул або флаконів у контурній чарунковій упаковці у картонній коробці.

Виробник

ТОВ “НВО Петровакс Фарм”.

Адреса

Російська Федерація, 115598, м. Москва, вул. Загор’ївська, 10, корп. 4;

тел./факс: (095) 329–18–17; 117–81–55; 117–77–11.