ХАРАКТЕРИСТИКА

Офтамилл — офтальмологічний антисептик, протизапальну і зволожуючий засіб.

Механізм дії. Водний екстракт ромашки. Дія ромашки аптечної обумовлено комплексом речовин, що містяться в ній (хамазулен, митрицин, апігенін, апіїн і герніарин) і виявляє виражений протизапальний, заспокійливий і освіжаючий ефект, підсилює регенеративні процеси, послаблює алергічні реакції, має помірну спазмолітичну дію і тому призначається для зменшення вираженості болю при гіперемії слизової оболонки очей, спричинена атмосферними агентами і факторами навколишнього середовища. Завдяки наявності флавоноїдів (кверцитина, лютеолина і аигенина) ромашка володіє антибактеріальними та противірусними властивостями.

Водний екстракт алое віра — імуностимулюючий засіб, надає зволожуючий, відновлює і бактеріостатичний ефект, стимулює обмін речовин в клітинах і регенерацію тканин при захворюваннях очей.

Водний екстракт шипшини звичайного містить аскорбінову кислоту, вітаміни Е, В, К, Р, каротин, залізо, кальцій, солі калію, фосфор, магній, марганець, ефірну олію, лікопін. Вітаміни У2 і У1 допомагають у синтезі зорового пурпуру та відіграють роль в формуванні жовтого ферменту.

Водний екстракт чорниці. У складі екстракту чорниці містяться антоціани (переважно міртилін та неомиртилин), поліфеноли, флавоноїди (гіперин, астрогалин, кверцетин, ізокверцетін, рутин), органічні кислоти (лимонна, яблучна, молочна, щавлева, янтарна, хінна), тритерпеноїди (урсолова кислота), мікро - і макроелементи.

Глюкозид міртилін надає капилляропротекторное і антиоксидантну дію, сприяє поліпшенню реологічних властивостей клітинної мембрани, прискоренню регенерації родопсину (світлочутливого пігменту сітківки, відповідальної за чутливість і «пристосування» до змін інтенсивності (яскравості) світла), поліпшення мікроциркуляції, що призводить до зменшення втоми і напруги очей (читання, робота за комп'ютером тощо), поліпшення гостроти зору в темряві, редуцированию ризику виникнення діабетичної ретинопатії і катаракти. Доведено, що чорниця природно прискорює оновлення сітківки очей, чутливою до світла.

Гіпромелоза — це полімер зі слизисто-миетическими властивостями, який може стабілізувати слізну плівку на поверхні рогівки шляхом створення захисного, прозорого і еластичного щита.

Гіалуронат натрію — молекула, яка природно міститься в організмі людини, де є необхідність постійного зволоження (хрящ, шкіра, слезовидная плівка), тому вона є біологічно сумісної. Використовується для зволоження, протидіє сухості очей і створює плівку, яка захищає ендотелій рогівки від зовнішніх агентів і від пошкодження вільними радикалами.

Разом з гипромеллозой забезпечує тривале та інтенсивне зволоження поверхні ока.

Р-ри, що містять натрію гіалуронат, створюють сприятливе мікросередовище для процесів реэпителизации, відновлення очної поверхні у випадках пошкодження рогівки і кон'юнктиви.

Борна кислота чинить антибактеріальну, протигрибкову, протипаразитарну, протипедикульозний, в'яжучу, фунгістатичну дію, використовується як антисептичний засіб при кон'юнктивітах.

СВІДЧЕННЯ

Офтамилл рекомендується для використання в комплексній або додаткової терапії при:

  • захворюваннях передньої поверхні ока (кон'юнктивіт, блефарит, кератит, кератоувеит) як бактеріостатичну і протизапальний засіб;
  • ретинопатії і увеопатии (за рахунок капилляропротекторного, регенераційної та антиоксидантної дії);
  • у післяопераційний період в якості антисептичного засобу;
  • синдромі сухого ока, комп'ютерному синдромі (завдяки зволожувальній, стабілізуючій і антиоксидантній дії);
  • використанні контактних лінз і в ортокератологіі;
  • для підвищення біодоступності антіглаукоматозних і протизапальних препаратів;
  • для промивання очей після впливу чинників забрудненого навколишнього середовища, гіперінсоляції, морської солі та води і т. д.;
  • для промивання очей у комплексному лікуванні гострих респіраторних захворювань верхніх дихальних шляхів (як протизапальний та імуномодулюючий засіб).

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВИКОРИСТАННЮ

по 1 або 2 краплі в кожне око 3-4 рази на добу. Поступове спорожнення флакона призводить до необхідності застосовувати більш високий тиск на стінки флакона, щоб забезпечити доставку продукту. Це пов'язано з властивостями системи закриття флакона для збереження стерильності та фізико-хімічних властивостей р-ра, вільного від консервантів.

Медичний виріб може бути використано протягом найближчих 3 місяців після відкриття.

Зір може бути тимчасово розмитим, коли цей продукт використовують вперше.

Крім того, незначні печіння/роздратування можуть тимчасово виникати внаслідок подразнення очей. Якщо будь-який з цих ефектів зберігається або посилюється, слід негайно повідомити лікаря.

Використання у дітей: вікові обмеження відсутні в разі призначення засобу лікарем.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

індивідуальна підвищена чутливість до компонентів продукту.

ОСОБЛИВІ ВКАЗІВКИ

продукт призначений тільки для офтальмологічного використання одним пацієнтом.

Не використовувати краплі, якщо при відкритті контейнер вийшов з ладу або був пошкоджений. При використанні не торкатися крапельницею до поверхні ока. Щоб запобігти забрудненню р-ра, слід щільно закрити флакон після використання. Не використовувати у разі очної інфекції. При виникненні індивідуальної чутливості слід звернутися до лікаря.

Не використовувати через 90 днів після відкриття флакона і після закінчення терміну придатності. При використанні контактних лінз слід знімати перед застосуванням крапель.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C.