І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

П І Р А Н Т Е Л

(P Y R A N T E L)

Загальна характеристика

міжнародна та раціональна хімічна назви: Pyrantel; 1,4,5,6 — тетрагідро — 1 — метил — 2 — [транс — 2 — ( 2 — тієніл) — вініл] — піримідин;

основні фізико-хімічні властивості: подовжені капсулоподібні таблетки без оболонки, жовтого кольору, з лінією розламу на одному боці і написом “ПІРАНТЕЛ” українською мовою — на іншому;

склад

1 таблетка містить пірантелу памоату еквівалентно пірантелу 250 мг;

допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, полівінілпіролідон К-30, натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, тальк очищений, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний.

Форма випуску

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Протигельмінтні засоби. Похідні тетрагідропіримідину. Пірантел. Код АТС Р02С С01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Пірантел активний відносно Enterobius vermicularis, Ascaris lumbricoides, Ankylostoma duodenale, Necator americanus, Trichostrongylus columbriformis і orientalis, помірну дію справляє на Trichocephalus trichiurus. Деполяризуючий ефект пірантелу приводить до розвитку нейром'язової блокади і внаслідок цього до спастичного паралічу м'язів гельмінтів, що сприяє їх виведенню з каловими масами. Препарат діє на зрілі та незрілі форми чутливих до препарату гельмінтів. Міграційні стадії черв'яків не зачіпаються.

Фармакокінетика. Пірантелу памоат погано всмоктується зі шлунково-кишкового тракту (менше 3,8%). Після прийому внутрішньо в дозі 10 мг/кг концентрація в плазмі становить 0,005 — 1,13 мкг/мл протягом 1 — 3 годин. Мінімальна кількість препарату частково метаболізується в печінці до N–метил –1,3–пропандіаміну. Більше 50% препарату виділяється у незміненому вигляді з калом після прийому внутрішньо, не більше 7% виводиться із сечею у незміненому вигляді та у вигляді N–метил — 1,3-пропандіаміну.

Показання для застосування

Пірантел рекомендують дорослим і дітям старше 2 років для лікування ентеробіозу, аскаридозу, анкілостомозу, некаторозу, стронгілоїдозу, трихоцефальозу.

Спосіб застосування та дози

Пірантел приймають внутрішньо 1 раз на добу. Таблетку потрібно розжувати і проковтнути. Нема потреби застосовувати проносні засоби або утримуватись від прийому їжі перед застосуванням Пірантелу. Рекомендована доза Пірантелу для дорослих і дітей становить 10 мг активної речовини на 1 кг маси тіла. Максимальна доза — 1 г внутрішньо одноразово. Залежно від віку і маси тіла призначають дітям від 2 до 6 років — 250 мг (1 таблетку), від 6 до 12 років — 500 мг (2 таблетки), старше 12 років і дорослим з масою тіла до 75 кг — 750 мг (3 таблетки), дорослим з масою тіла більше 75 кг — 1 000 мг (4 таблетки) 1 раз на добу.

Пірантел можна приймати у будь-який час, незалежно від вживання їжі або напоїв.

У випадку зараження гостриками (або круглими черв'яками) рекомендують повторити лікування через 3 тижні.

У разі зараження лише самими аскаридами можна лікувати Пірантелом у дозі 5 мг/кг маси тіла одноразово.

При тяжких зараженнях деякими некатор американус (анкілостомами) рекомендована доза становить 20 мг/кг маси тіла, котру приймають внутрішньо у вигляді разової дози 2 дні поспіль.

Побічна дія

Пірантел добре переноситься. Зрідка можливі нудота, блювання, діарея, головний біль і запаморочення.

До інших побічних явищ, що зустрічаються надзвичайно рідко, належать сонливість, безсоння та висип.

Протипоказання

Пірантел протипоказаний при підвищеній чутливості до препарату, жінкам у періоди вагітності та годування груддю, дітям до 2 років.

Передозування

При прийомі препарату в дуже високих дозах може підсилюватись його побічна дія. Лікування: промивання шлунка, проносні засоби, симптоматична терапія.

Особливості застосування

Пірантел слід з обережністю призначати хворим з порушеннями функції печінки.

В окремих випадках при застосуванні Пірантелу може виникати запаморочення, тому слід додержуватись обережності за необхідності керувати транспортними засобами та виконувати роботи, які потребують швидкої психологічної реакції.

Пірантел слід приймати одночасно всім членам родини чи групи людей.

Після закінчення лікування необхідно провести контрольне дослідження на наявність яєць паразитів.

Дітям до 2 років застосовувати препарат у вигляді суспензії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Пірантел не можна приймати разом з піперазином, оскільки їх дія взаємно антагоністична. Не слід приймати Пірантел одночасно з левамізолом, тому що відбувається підсилення токсичності останнього. При одночасному застосуванні Пірантел може підвищувати концентрацію теофіліну.

Умови та термін зберігання

Зберігати при температурі до +25ОС у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності — 3 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 3 таблетки в стрипі; 1 стрип у картонній коробці.

Виробник

Дженом Біотек ПВТ. ЛТД.

Адреса

504, Делфі, Хіранандані Гарденс,

Повай, Мумбай, 400 076, Індія.