ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Склад

100 мл розчину містять:

діючі речовини: натрію хлориду 0,80 г; калію хлориду 0,02 г; кальцію хлориду гексагідрату 0,02г; натрію гідрокарбонату 0,02 г; глюкози 0,10 г;

допоміжна речовина: вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина.

Фармакотерапевтична група

Кровозамінники і перфузійні розчини. Розчини для корекції порушень електролітного балансу.

Код АТХ

В05В В02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Розчин Рінгера-Локка належить до сольових плазмозамінних рідин. Він містить збалансовану суміш основних іонів крові (Na+, К+, Са2+, Сl, НСО3) в ізотонічних концентраціях. Введення розчину Рінгера-Локка відновлює водно-сольовий баланс та ліквідує дефіцит рідини в організмі людини, який виникає при дегідратації або у зв'язку з акумуляцією позаклітинної рідини в осередках великих опіків і травм, або спричинений порожнинними операціями, перитонітом. Розчин Рінгера-Локка зменшує агрегацію формених елементів і в'язкість крові, поліпшує її реологічні властивості і перфузію тканин, чим запобігає розвитку оборотних змін у тканинах і підвищує ефективність гемотрансфузійних заходів при масивних крововтратах і тяжких формах шоку. Натрію гідрокарбонат дисоціює з вивільненням гідрокарбонатного аніону (НСО3), який зв'язує іони водню (Н+) з утворенням вугільної кислоти. Остання під дією карбоангідрази розпадається на воду та вуглекислий газ (виводиться нирками та легенями відповідно). Таким чином натрію гідрокарбонат корегує метаболічний ацидоз різного походження. Окрім того, включення натрію гідрокарбонату до складу сольового розчину попереджає розвиток постінфузійного флебіту. Розчин Рінгера-Локка має також дезінтоксикаційний ефект внаслідок зниження концентрації токсичних продуктів у крові та активації діурезу.

Фармакокінетика.

Не досліджувалась.

Клінічні характеристики

Показання

Дегідратація різного походження (тривале блювання, діарея, значні опіки, відмороження, гострі масивні крововтрати, колапс, шокові стани), інфузійна терапія у післяопераційному періоді, інтоксикація різної етіології. Зовнішньо препарат можна застосовувати для промивання ран та слизових оболонок.

Протипоказання

 • Тромбофлебіт;
 • гіперкоагуляція;
 • олігурія та анурія;
 • набряк мозку;
 • набряк легенів;
 • гіперхлоремія;
 • гіпернатріємія;
 • гіперкальціємія;
 • гіпергідратація;
 • метаболічний алкалоз;
 • гіпертонічна дегідратація.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні розчину Рінгера-Локка з нестероїдними протизапальними препаратами, андрогенами, анаболічними гормонами, естрогенами, кортикотропіном, мінералкортикоїдами, вазодилататорами, гангліоблокаторами зростає ризик затримки натрію в організмі.

При одночасному застосуванні розчину Рінгера-Локка з препаратами калію, калійзберігаючими діуретиками та інгібіторами АПФ зростає ризик затримки калію в організмі, розвитку гіперкаліємії.

У комбінації з серцевими глікозидами зростає ризик розвитку їх токсичних ефектів.

Препарат можна застосовувати одночасно з переливанням плазми крові для підвищення ефективності інфузійної терапії.

Особливості застосування

При застосуванні, особливо у випадках швидкої інфузії або введенні великих об'ємів розчину, слід кожні 6 годин контролювати лабораторні показники і давати клінічну оцінку стану пацієнта для моніторування концентрації електролітів (у плазмі, сечі) та діурез.

Іонний склад препарату зумовлює необхідність обережного застосування певним групам пацієнтів.

Іони натрію з обережністю застосовувати: особам з нирковою та серцево-судинною недостатністю, з застійною серцевою недостатністю, особливо у післяопераційному періоді, особам літнього віку, а також пацієнтам з клінічними станами, що супроводжуються затримкою натрію та набряками; пацієнтам, які отримують кортикостероїди або кортикотропін.

Іони калію з обережністю застосовувати: особам із захворюванням серця, нирковою недостатністю та тим пацієнтам, які приймають калійзберігаючі діуретики, інгібітори АПФ та препарати калію — через вірогідність розвитку гіперкаліємії.

Іони кальцію з обережністю застосовувати: особам, які приймають серцеві глікозиди (дигіталіс) необхідно проводити ЕКГ-контроль; у випадку одночасного призначення препаратів крові через вірогідність розвитку коагуляції.

Натрію гідрокарбонат слід з обережністю застосовувати: особам із захворюванням серця та нирок у зв'язку з розвитком серцево-судинної недостатності та набряків.

Застосування великих об'ємів препарату має супроводжуватись контролем рН крові та показників кислотно-лужного та водно-електролітного балансу.

Розчин, який буде використовуватись, повинен бути прозорим, кімнатної температури, а флакон — герметичним.

Вміст флакона можна використовувати лише для одного пацієнта. Після порушення герметичності флакона невикористану частину слід утилізувати.

Якщо виникла побічна реакція, потрібно припинити інфузію та провести терапевтичні заходи, які відповідають стану пацієнта.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат застосовувати за життєвими показаннями, коли користь для матері переважає над ризиком для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не досліджувалась.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати внутрішньовенно, ректально, зовнішньо. Призначення інфузійної терапії базується на індивідуальній розрахованій потребі в рідині для кожного пацієнта, яка залежить від стану водно-електролітного балансу, стану серцево-судинної системи та функції нирок хворого , перебігу хвороби. Тривалість терапії визначає лікар.

Перед використанням розчин слід візуально перевіряти на наявність сторонніх часток та зміну кольору.

Внутрішньовенну інфузію слід проводити краплинно зі швидкістю 4–8 мл/кг/год, іноді за показаннями — струминно:

 • дорослим — в об'ємі від 50 мл до 1 л на добу;
 • дітям — 5–10 мг/кг маси тіла на добу, іноді за показаннями до 20 мг/кг маси тіла на добу.

Для регідратації та дезінтоксикації препарат можна застосовувати ректально, у вигляді лікувальних клізм, дорослим та дітям по 75–100 мл.

Зовнішньо препарат застосовувати для промивання ран та слизових оболонок.

Діти.

Можливе застосування дітям.

Передозування

Посилення проявів побічних реакцій. Можливий розвиток гіпергідратації, гіпернатріємії гіперхлоремії, гіперкальціємії, алкалозу. У разі передозування препарату слід призначити симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Порушення електролітного балансу та загальної реакції організму:

 • гіпергідратація;
 • хлорний ацидоз.

У разі виникнення побічних реакцій введення розчину слід припинити, оцінити стан пацієнта і надати допомогу.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС. Не заморожувати. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Несумісність

Випадки несумісності не описані. У зв'язку з наявністю у складі препарату натрію гідрокарбонату не слід розчиняти кислі речовини (аскорбінову кислоту, нікотинову кислоту) алкалоїди (атропін, кофеїн, папаверин), солі важких металів (заліза, міді, цинку) — оскільки утворюється осад або відбувається гідроліз органічних сполук. Для зменшення ризику можливої несумісності кінцевий інфузійних розчин (після додавання інших лікарських засобів) необхідно перевірити на наявність помутніння або преципітації одразу після змішування, перед застосуванням та періодично під час застосування.

Упаковка

По 200 мл, 400 мл у флаконах.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник/заявник

ТОВ «НІКО».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

86123, Україна, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Тайожна, 1–1.

Тел. +38(062)341–46–41.

Місцезнаходження заявника

Україна, 07850, Київська обл., Бородянський р-н, смт. Клавдієво-Тарасове,

вул. Карла Маркса, б.44 б.

Тел.: +38 (044)-498–28–80.

E-mail: office@nikopharm.com.ua