ХАРАКТЕРИСТИКА

Риболизин — офтальмологічний кератопротектор, кераторепарант.

Механізм дії. Риболизин — ізотонічний офтальмологічний р-н на основі вітаміну В2, амінокислот, гіалуронової кислоти, оптимізований для захисту і відновлення структур рогівки після різних видів стресу, включаючи хірургічні втручання.

Рибофлавін забезпечує високий захист епітелію від різних видів стресу, захищає від УФ-випромінювання під час операцій кросслинкинга і дозволяє підтримувати фізіологічний стан строми. Бере участь у різних біохімічних реакціях і відіграє ключову роль у розвитку і підтримці поверхневих структур епітеліальних клітин і строми рогівки, оскільки відсутність рибофлавіну призводить до зменшення кількості кератоцитов, щільності екстрацелюлярного матриксу і зв'язків між волокнами колагену. Рибофлавін має важливе значення в енергетичних процесах клітин. Вітамін В2 також є кофактором ферментативних реакцій, що поліпшують ефективність поглинання амінокислот.

Амінокислоти, складові Риболизина, забезпечують субстратами нові клітинні поділу і позаклітинний матричний синтез. Зокрема, лейцин лізин і мають основоположне значення для структурної стійкості колагену у різних сполучних тканинах людини, особливо в стромі. Амінокислоти покращують трофіку поверхні ока, перешкоджають запально-дратівливим реакцій.

L-пролін є одним з найважливіших компонентів колагенового білка — основи всіх тканин в організмі людини. Підтримує в нормальному стані сполучні тканини (склеру ока, судини).

L-гліцин — центральний нейромедіатор гальмівного типу дії, покращує метаболічні процеси. Чинить позитивний вплив при м'язової дистрофії.

L-лізин чинить протизапальну, протинабрякову, знеболювальну дію. Підвищує тонус судин, чинить помірний імунокоригуючий та гіпоглікемічний ефект.

L-лейцин бере участь у синтезі білка, активізує клітинний і гуморальний імунітет, підвищує функцію фагоцитів, активує процеси біосинтезу амінокислот, їх попередників і метаболітів, запобігає порушення обміну речовин, що виникає при стресі.

Гіалуронова Кислота — мукополісахарид, який входить до складу різних тканин тіла і прилипає до поверхні слизової оболонки ока, захищаючи, зволожуючи і змащуючи її. Завдяки мукоадгезивным властивостям вона залишається на поверхні ока і сприяє тривалій стабілізації слізної плівки.

N-гидроксиметилглицинат повільно розщеплює бактеріальні клітинні мембрани, заміщує бактеріальний ендогенний гліцин, порушуючи тим самим синтез білка.

Динатрію ЕДТА, хелат, використовується для виведення відкладень солей кальцію з рогівки. Підсилює антимікробну активність N-гидроксиметилглицината.

Риболизин протягом декількох місяців після операції забезпечує захист структур, дозволяє зберегти їх цілісність, захищаючи від УФ-випромінювання. Можна використовувати для збереження вологості рогівки під час операції кросслинкинга при УФ-випромінювання.

СВІДЧЕННЯ

  • захист і відновлення рогівки після різних видів стресу — травми, опіки, хірургічні втручання (фоторефракційна терапія), Lasik (laser assisted in situ keratomelusis)), кератопластика, факоемульсифікація, кросслинкинг та ін) і діагностичних втручань;
  • дистрофічні зміни рогівки;
  • дегенеративні зміни рогівки (кератоконус, кератоглобус);
  • профілактика прогресування катаракти;
  • тривале використання контактних лінз.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВИКОРИСТАННЮ

дорослим по 1-2 краплі в кон'юнктивальний мішок 4 рази на добу.

Дітям: по 1 краплі 4 рази на добу.

Після закапування закрити очі на 1-2 хв і не моргати.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до компонентів продукту.

ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ

може викликати короткочасне печіння, тимчасове помутніння зору. У разі будь-якої небажаної реакції слід припинити використання р-ра і проконсультуватися з лікарем.

ОСОБЛИВІ ВКАЗІВКИ

якщо симптоми не проходять протягом кількох днів або виникають які-небудь побічні реакції, слід звернутися до лікаря.

Р-Р є стерильним до відкриття флакона.

Щоб запобігти забрудненню р-ра, щільно закривайте флакон після використання і не доторкніться кінчиком дозатора до ока або інших предметів.

Продукт призначений тільки для зовнішнього використання в офтальмології.

При одночасному тривалому лікуванні іншими офтальмологічними р-рами слід звернутися до лікаря.

Не використовувати р-р, якщо флакон пошкоджений.

Не використовувати у разі очної інфекції.

Якщо пацієнт використовує контактні лінзи, необхідно зняти їх перед використанням р-ра.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C. Не використовувати через 30 днів після відкриття флакона.