ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ШАВЛІЇ ЛИСТЯ

(Folium Salviae)

Склад лікарського засобу

Діюча речовина: шавлії листя 50 г.

Лікарська форма

Листя.

Шматочки листків різної форми і суцільні листки розміром від 1 до 35 мм, з невеликою кількістю інших частин рослини (шматочки стебел, квіток з квітконіжками і без них); колір листків зелений, сірувато-зелений або сріблясто-білий; запах ароматний; смак гіркувато-пряний, злегка в'яжучий.

Назва і місцезнаходження виробника

Товариство з обмеженою відповідальністю “Фітолік”. 76026, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи, 183, корп.1.

Фармакотерапевтична група

Засоби для місцевого застосування у стоматології.

Код АТС А01А D11.

Шавлії листя, яке містить дубильні і смолисті речовини, ефірну олію (не менше 0,8%), до складу якої входять пінен, цинеол, туйон, борнеол, сальвен, камфора, флавоноїди, тритерпенові кислоти (олеанолева, урсолова), гіркості та інші сполуки, має протизапальні і деякі антисептичні властивості, кровоспинну дію, підвищує секреторну діяльність травного тракту. У матерів, що годують груддю, при застосуванні внутрішньо препарат шавлії пригнічує секрецію молока.

Показання для застосування

Зовнішньо — при стоматитах, гінгівітах, ангінах, виразкових процесах порожнини рота, при катарах верхніх дихальних шляхів, запальних процесах шкіри, легких опіках й обмороженнях; внутрішньо — при гастритах зі зниженою секреторною активністю та кислотністю шлункового соку.

Протипоказання

Прийом внутрішньо протипоказаний при запальних захворюваннях нирок, сильному кашлі, а також дітям і жінкам у період годування груддю. Препарат протипоказаний при індивідуальній підвищеній чутливості до біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослині, при запальних захворюваннях нирок, сильному кашлі.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Приготовлений настій зберігають у прохолодному місці, не більше 2 діб. Перед застосуванням настій рекомендується збовтувати.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Жінкам, які годують груддю, препарат призначають лише для зовнішнього застосування. Питання щодо призначення препаратів шавлії вагітним жінкам доцільно вирішувати з урахуванням співвідношення необхідності лікування для жінки та потенційної небезпеки для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти.

Дітям препарат призначають лише для зовнішнього застосування.

Спосіб застосування та дози

Для зовнішнього застосування (полоскання рота та горла, примочки, обмивання) листя кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої перевареної води, закривають кришкою, нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) протягом 15–20 хвилин, охолоджують при кімнатній температурі протягом не менше як 45 хвилин, проціджують. Сировину, що залишилася, віджимають до процідженого настою. Об'єм останнього доводять перевареною водою до початкового об'єму 200 мл.

Для прийому внутрішньо 5 г (1 столова ложка) листя заливають 400 мл гарячої перевареної води, настоюють протягом 1 години і проціджують.

Дорослі вживають настій в охолодженому вигляді, по 1/2 склянки, 3 рази на день, до їди. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати. Тривалість курсу лікування визначається індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру і ступеня тяжкості патологічного процесу, особливостей перебігу захворювання, досягнутого терапевтичного ефекту та переносимості препарату.

Передозування

Не встановлено.

Побічні ефекти

Можуть бути алергічні реакції (гіперемія, свербіж та набряк шкіри) при підвищеній індивідуальній чутливості до шавлії; препарати із шавлії можуть пригнічувати лактацію у жінок, які годують груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій

Взаємодія не відома.

Термін придатності

1 рік 6 місяців.

Умови зберігання

Зберігають у недоступному для дітей, сухому місці при температурі від 8 ºС до 15 ºС.

Упаковка

По 50 г в пачці з внутрішнім пакетом.

Категорія відпуску

Без рецепта.