Прополісу Настойка препарат місцевого застосування, відноситься до групи протизапальних та антисептичних засобів, які застосовуються в отоларингології та стоматології для лікування виразкових уражень і ран. Основним компонентом препарату є прополіс, біологічно активні речовини (вітаміни, флавоноїди, ефірні олії, віск, суміш смол і амінокислоти) якого, володіють протизапальними, ранозагоювальними, болезаспокійливими і антибактеріальними властивостями. Сприяє зниження хворобливості уражених тканин, росту грануляцій, прискоренню процесу епітелізації і регенерації ранових поверхонь, стимуляції метаболічних процесів.

Перед тим як почати терапію проконсультуйтеся з лікарем.

Форма випуску, склад

Препарат Прополісу Настойка виробляють у вигляді прозорої рідини з характерним запахом прополісу від темно-коричневого до червоно-коричневого кольору.

У складі 1 флакона настойки містить прополіс і етанол 80% у співвідношенні 1:10.

Упаковка: в картонній пачці 1 флакон з настойкою по 25 р.

Показання до застосування

Прополісу Настойка показана для лікування отиту, фарингіту, тонзиліту, гаймориту, пародонтиту, поверхневих пошкоджень і мікротравми слизових оболонок і шкіри.

Протипоказання

Застосування Прополісу Настойки протипоказаний при наявності гіперчутливості до складових компонентів препарату або продуктів бджільництва, особливо це стосується осіб із захворюваннями нирок і печінки, дітям молодше 3-ох років, при кровотечах уражених ділянок слизової оболонки, гострої форми екземи.

Період вагітності і грудного вигодовування

Під час вагітності застосування можливо тільки в разі крайньої необхідності, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини або плода. У період годування груддю застосування препарату не рекомендується.

Спосіб застосування

Прополісу Настойка призначена для застосування дорослим пацієнтам і дітям від 3 років у формі полоскань, аплікацій, інгаляцій і промивань.

При гнійних захворюваннях шкіри та мікротравми настойку прополісу наносять ватним тампоном 1-3 рази на добу на уражені ділянки.

Для лікування зовнішнього гнійного отиту, у вухо вводять тампон, попередньо змочений настойкою на 1-2 хвилини, 2-3 рази на день або закапують по 1-2 краплі препарату 3-4 рази на добу. Перед такою процедурою необхідно провести чищення слухового проходу.

При фарингіті і хронічному тонзиліті 1-2 рази на добу змащують настоянкою слизову оболонку. Тривалість такої терапії 8-15 днів. Також, при тонзиліті можна застосовувати настоянку для інгаляцій спиртово-водним розчином (1:20). У добу необхідно проводити 1-2 інгаляції. Тривалість лікування 7-10 днів.

Для промивання гайморитовых пазух при хронічному гаймориті, необхідно приготувати розчин із настойки прополісу і 0,9% розчину натрію хлориду (1:10) 2 рази на добу протягом 2 тижнів.

При пародонтозі препарат вводять на 5 хвилин в турундах у пародонтальні кишені.

У разі уражень слизової ротової порожнини та поверхневих ерозій застосовувати розчин (15 мл настойки на півсклянки теплої води) для полоскань 4-5 разів на добу протягом 3-4 днів.

Передозування

При значному перевищенні рекомендованої дози може виникнути передозування, яка, зазвичай, супроводжується зниженням загального тонусу організму, зникнення апетиту, появою шкірних висипань і млявістю. В якості лікування застосовують антигістамінні препарати.

Побічні реакції

Застосування Прополісу Настойки може викликати такі побічні ефекти: сухість у роті, печіння мови, кропив'янка, локальний набряк, пухирі, локальний свербіж шкіри, почервоніння шкіри, везикулярные висипання, тріщини і сухість шкіри, зокрема на кистях та інших частинах тіла, які контактували з препаратом. Також можливі: нудота, запаморочення, задишка, алергічні реакції, включаючи алергічний дерматит, свербіж, гіперемію, висип, задишку, ларингоспазм, набряк Квінке та підвищення температури тіла.

Якщо під час застосування препарату у пацієнта виникли перераховані вище або інші побічні реакції слід порадитися з лікарем.

Умови зберігання

Зберігати настоянку необхідно при температурі, яка не перевищує +25°С, в оригінальній упаковці, в місці без доступу дітям.

Не можна допускати ударів, падіння, попадання прямих сонячних променів.

Термін придатності 24 місяці. Безрецептурний відпуск.