Даний лікарський засіб входить до групи антисептичних препаратів, що застосовуються місцево в отоларингології та стоматології.

Може застосовуватися як при лікуванні, так і в якості профілактичного засобу.

Має протизапальну, анестезуючу, дезинфікуючим і обволікаючим властивостями, зарекомендував себе при лікуванні захворювань горла, гортані і ротової порожнини. Застосування знижує біль, зменшує симптоми запалення, подразнення.

Основним активним компонентом є шавлія у вигляді сухого екстракту і у вигляді масляної есенції.

Шавлія – рослина, здавна застосовується в якості лікарського в країнах Західної Європи. Володіє потужним протимікробним ефектом. Як показали дослідження, шавлія і вхідні в його склад мікроелементи здатні пригнічувати синтезування такої речовини як тромбоксан і одного з лейкотрієнів.

Завдяки наявності сальвина, що володіє потужним антисептичним ефектом, його навіть називають «рослинним антибіотиком». Здатний знищувати золотистий стафілокок і грибки, деякі штами грамнегативних і грампозитивних патологічних мікроорганізмів. Сприяє зниженню проникності в стінках кровоносних судин. Гармонізує вироблення гормонів.

Склад і форма випуску

Основні активні компоненти: шавлія у вигляді сухого екстракту (0,6 мг) і у вигляді есенціального масла (6,9 мг на 1 льодяник).

Допоміжні компоненти: аскорбінова і яблучна кислоти, сорбіт, аспартам, магнію стеарат, кремнію діоксид медовий ароматизатор, тощо.

Виробляється і надходить у продаж у вигляді льодяників від кашлю.

Свідчення

Застосовується в якості місцевого антисептика при лікуванні інфекційно-запальних захворювань порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, для яких характерні:

- біль у горлі;

- захриплість голосу;

- запалення ясен і слизових оболонок рота;

- при ангіні, стоматиті, гінгівіті, тонзиліті, ангіні, ларингіті.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Протипоказано застосування при:

- фенілкетонурії;

- гострому нефриті.

Слід враховувати, що шавлія має властивість посилювати дію інших протизапальних засобів.

При одночасному застосуванні з будь-якими іншими лікарськими засобами слід повідомити про це лікаря.

Безпека та ефективність застосування препарату дітям до 5 років не встановлені, тому призначати препарат цій категорії пацієнтів можна тільки після ретельної оцінки співвідношення ризик / користь (за призначенням лікаря).

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат не рекомендується застосовувати вагітним жінкам.

Якщо необхідно проводити прийом препарату у період грудного годування, лактацію припиняють.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для застосування у вигляді льодяників для розсмоктування в порожнині рота. Не розжовувати!

Рекомендовані дозування:

- дорослі та діти старше 15 років - 6 таблеток на день, через кожні 2 години;

- діти від 10 до 15 років - 4 таблетки на день, через кожні 3 години;

- діти у віці від 5 до 10 років - 3 таблетки в день, через кожні 4 години.

Максимальна доза препарату – не більше 6 льодяників протягом дня.

У середньому тривалість лікування становить від 5 до 7 днів. Тривалість курсу лікування може бути продовжено лікарем, залежно від характеру і вираженості патологічного процесу, досягнутого ефекту.

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не вказані в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Передозування

Передозування може викликати алергічні реакції, розлад шлунка.

При випадковому надмірному прийомі внутрішньо слід промити шлунок, прийняти ентеросорбенти, провести лікування симптоматики.

Побічні ефекти

Застосування препарату рідко викликає побічні ефекти, так як добре переноситься.

В деяких випадках можуть виникнути реакції з боку імунної системи у вигляді алергічних реакцій, включаючи почервоніння (гіперемія), висип, свербіж, ангіоневротичний набряк.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря для консультацій.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 3 років.

Температура зберігання не повинна бути вище 25°С.