Антацидний лікарський засіб для лікування кислотозалежних захворювань, які характеризуються підвищеним виділенням соляної кислоти.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина – алюмінію гідроксид у формі гелю, магнію гідроксид у вигляді пасти, бензокаїн. Містить допоміжні речовини – сорбіт, натрію сахарин, лимонне масло, очищену воду, розчин перекису водню, пропіленгліколь, тощо. Проводиться у формі суспензії, фасованої в порційні пакетики або розлитим у флакони з цією мірною ложечкою.

Свідчення

Призначений для короткочасного симптоматичного лікування запальних і ерозійних уражень, які супроводжуються печією, дискомфортом в області живота, нудотою, блювотою, при гострих і хронічних процесах або інших порушеннях слизових оболонок стравоходу, шлунка або 12-палої кишки.

Препарат представляє собою збалансовану комбінацію препаратів з сорбітом, який чинить помірну антацидний дію при застосуванні в рекомендованих дозах, протягом 40-60 хвилин після прийняття їжі.

Алюмінію гідроксид нейтралізує підвищену секрецію соляної кислоти в шлунку і знижує активність пепсини. Крім того, дана речовина має властивість змінювати концентрацію фосфатів, обмежуючи їх всмоктування.

Антациди мають також цитопротекторным впливом на слизову шлунка. Вони підвищують стійкість слизової оболонки, захищаючи її від запально-некротичних і эррозийно-геморагічних змін, викликаних дратівливими агентами, ткаими як аспірин, етанол тощо.

Магнію гідроксид також нейтралізує соляну кислоту в шлунку, перетворюючись на магнію хлорид, який чинить проносну дію. Бензокаїн знижує больові відчуття, сорбіт має жовчогінні і послаблюючі властивості, що корисно для хворих, схильних до запорів.

Препарат не призводить до розвитку алкалозу і до утворення вуглекислого газу.

Протипоказання

Протипоказана при гіперчутливості до одного з вхідних в його склад речовин. Також не призначають при хронічному запорі, хронічній діареї, сильних болях у животі невстановленого походження, хвороби Альцгеймера, гіпофосфатемії, тяжких формах ниркової недостатності. Не призначений для лікування дітей.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не застосовується.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням флакон слід добре струснути, а пакетик – ретельно розім'яти пальцями. Не потрібно розводити водою або будь-якою іншою рідиною або запивати.

Вміст пакетика можна вилити в ложку, а можна випити відразу.

Застосовують у дозі 5-10 мл, або 1-2 дозувальних ложечки 3-4 рази на день. Або 1 пакетик 3-4 рази в день.

Препарат вживається за чверть години перед їжею. Тривалість курсу лікування – не довше 7 днів. Продовжити курс лікування може тільки лікар, виходячи з показань.

Передозування

Одноразове передозування не викликає серйозних ускладнень крім запору, метеоризму, металевого присмаку в роті.

Передозування протягом тривалого часу може викликати більш серйозні ускладнення – у вигляді утворення каменів у нирках, тяжких запорів, сонливість, гіпермагніємії, змін настрою, м'язової стомлюваності, брадикардії, коми, ниркової недостатності, зупинки серця, анурії.

Для лікування застосовують промивання шлунка, прийом сорбентів. Рекомендований внутрішньовенний прийом глюконату кальцію, проведення регідратації, форсованого діурезу. Можливе застосування гемодіалізу.

Побічні ефекти

Якщо не перевищувати дозу, то побочки виникають вкрай рідко. Шлунково-кишковий тракт може відреагувати нудотою, блюванням, спазмами в животі, зміною смакових відчуттів. Можливі алергічні реакції у вигляді шкірних висипів, свербежу, кропив'янки, ангіоневротичного набряку, анафілаксії.

Зрідка спостерігалися гіпермагніємія, гипералюминиемия, гіпофосфатемія.

Умови і терміни зберігання

Зберігається до 2 років при температурі до 25°С.