Це комбінований засіб є препаратом для лікування виразкової хвороби та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Після перорального застосування діючі речовини швидко починають взаємодіяти з шлунковим соком. В результаті утворюється гелієвий шар альгінової кислоти на поверхні шлунка. Рівень рН утворився речовини має близький до нейтрального значення. Кислота швидко і ефективно обволікає стінки шлунка (близько 4 ч.). Завдяки цьому запобігається можливість появи гастроезофагеального рефлюксу.

При клінічно важких ситуаціях утворився шар піднімається аж до стравоходу, захищаючи його стінки. Дія ліків відбувається на фізичному рівні, тому його ефективність не залежить від абсорбції.

Склад і форма випуску

Основні активні речовини: 5 мл препарату міститься натрію альгінату 250 мг, натрію гідрокарбонату 133,5 мг, кальцію карбонату 80 мг.

Допоміжні речовини: карбомер, метилпарабен, пропілпарабен, сахарин натрію, олія м'яти перцевої, натрію гідроксид, вода очищена.

Препарат являє собою густу непрозору суспензія від білого до білого з жовтуватим або коричневим відтінком кольору, з запахом м'яти.

Свідчення

Препарат призначають для симптоматичного лікування шлунково-стравохідного рефлюксу, печії.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Препарат протипоказаний хворим з алергічними реакціями на метилпарабен та пропілпарабен, у тому числі в анамнезі.

У педіатрії препарат застосовують після 6 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат дозволяється застосовувати вагітним жінкам тільки за суворими показаннями, визначаються лікарем.

Якщо необхідно проводити прийом препарату у період грудного годування, слід проконсультуватися з фахівцем.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначають дорослим і дітям старше 12 років внутрішньо по 10-20 мл (2-4 чайні ложки) після їди та перед сном. Пацієнтам літнього віку корекція дози не потрібна.

Дітям у віці від 6 до 12 років призначають по 5-10 мл (1-2 чайні ложки) після їди та перед сном.

Не слід застосовувати препарат більше 7 діб.

Якщо симптоми захворювання зберігаються або посилюються протягом цього періоду, хворому необхідно звернутися до лікаря для уточнення діагнозу та коригування схеми лікування.

Препарат не можна застосовувати одночасно з Н2 –антигістамінними препаратами, тетрациклінами, дигоксином, фторхінолонами, солями заліза, кетоконазолом, нейролептиками, тироксином, пеніцилінами, бета-адреноблокаторами (атенолол, метопролол, пропранолол), глюкокортикоїдами, хлорохіном, бисфосфонатами (дифосфонати) і эстрамустином. Між прийомом повинно пройти не менше 2 ч.

Передозування

При передозуванні може спостерігатися здуття живота.

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься, якщо використовується в рекомендованих дозах.

В якості побічних ефектів можуть спостерігатися такі порушення:

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці. Не слід перевищувати строки зберігання.

Температура зберігання не повинна перевищувати 25 °С. Температурні відхилення можуть змінити властивості препарату, тому його слід завжди зберігати в оригінальній упаковці.

Після розкриття флакона, його слід зберігати не більше 6 міс.