Є антацидами – то є препаратом, який має властивість надовго нейтралізувати постійно виділяється шлунковий сік. Знижує вміст соляної кислоти до нормальних для організму показників. Діє також як місцевий анестетик, легкий проносний, жовчогінний засіб, який нейтралізується алюмінієм (з'єднуючись з соляною кислотою).

Склад і форма випуску

Діючу речовину – гідроокис алюмінію, гідроксид магнію, також містить сорбіт і м'ятна олія. Випускається у формі таблеток.

Свідчення

Антацидний (тобто нейтралізує дію соляної кислоти, що виділяється шлунком) препарат. Ефективний при гострому гастриті, який характеризується підвищеною кислотністю, а також при виразці шлунка, гострій фазі 12-палої кишки, езофагіт, харчових токсикоінфекціях, дуоденіт, ентериті, грижі стравохідного отвору в діафрагмі, метеоризмі (здутті живота, газах).

Призначають при болях і дискомфорт в області живота, у тому числі якщо були порушення дієти, надмірний прийом алкоголю, кави, куріння тютюну, перевищення дозувань лікарських засобів.

Часто застосовується в якості профілактики, у разі необхідності попередження можливого загострення або розвиток виразкових порушень, або якщо передбачається застосування нестероїдних протизапальних ліків, а також глюкокортикостероїдів.

З іншого боку, гідроксид магнію також нейтралізує соляну кислоту, і нівелює вплив алюмінію, який може викликати запор.

Сорбіт сприяє поліпшенню відділення жовчі і також є легким проносним, доповнюючи вплив гідроксиду магнію.

Не викликає порушень сольового і водного балансів, не викликає утворення каменів у нирках та в сечовому міхурі.

Найкращий ефект проводиться, якщо вживати його після їди, протягом приблизно півтора годин. Це – період піку негативного впливу виділяється шлунком соляної кислоти на шлунок.

Протипоказання

Не слід призначати Алюмаг, якщо є алергія на один з компонентів. Також заборонено приймати при непереносимості до фруктози.

Протипоказаний при порушеннях функцій нирок (існує ризик накопичення алюмінію і магнію), а дітям можна призначати лише якщо вони досягли віку 15 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не рекомендується, так як дослідження на вагітних не проводилися.

Грудне вигодовування не є протипоказанням для прийому даного препарату не є.

Спосіб застосування та дози

Приймають всередину, перорально (через рот), після півгодини-півтори години після прийому їжі. На ніч можна прийняти ще одну таблетку, якщо бувають нічні болі в животі.

Перед прийомом таблетку можна подрібнити або розжувати.

Якщо ви забули прийняти чергову дозу, то подвоювати наступний прийом не слід.

Як довго приймати препарат і більш точну дозу визначає лікар. Зазвичай призначається прийом 3-4 рази в день (після кожного основного прийоми їжі), по 2 таблетки.

Не варто приймати більше 12 таблеток на день.

Максимум лікування може тривати 1 місяць (4 тижні). Продовжити лікування можна після перерви.

Якщо лікування протягом 10 днів не принесло ефекту, лікування слід скорегувати. Для цього потрібно звернутися до лікаря.

Передозування

Випадки передозування медициною не зафіксовані.

Побічні ефекти

Побічні ефекти вкрай рідкісні. Однак під впливом діоксиду магнію і алюмінію вони все ж можуть відбутися.

Так, наприклад, можливе порушення стільця (пронос або запор), може змінитися колір калу, виникнути блювота, нудота.

Можлива алергічна реакція у вигляді висипу, кропив'янки, анафілаксії (набряклості в області шиї).

Тривалий прийом можна викликати розвиток дефіциту фосфору, може розвинутися остеомаляція (розм'якшення кісток), існують також ризики розвитку енцефалопатії.

Якщо при прийомі розвинулася дисфагія (утруднення ковтання), ясно виражені і постійні болі всередині живота, тривале порушення травлення, знизилися функції нирок, людина значно втратив у вазі, - слід як можна швидше звернутися за медичною допомогою.

Умови і терміни зберігання

Зберігаються до 5 років при температурі від 0 д 25°С. Заморожування заборонено.