Даний лікарський засіб входить в групу антацидних препаратів.

Діючий компонент препарату є антацидним речовиною третього покоління. Йому властива унікальна шарувато-сітчаста структура. Для неї характерний низький вміст алюмінію та інших легких металів.

Ліки швидко і надовго нейтралізує соляну кислоту в складі шлункового соку. При цьому не відбувається надмірного защелачивания вмісту в шлунку.

Препарат підтримує рН на нормальному рівні від 3 до 5 одиниць. Діюча речовина виявляє потужний гастропротекторный ефект.

Воно захищає слизову оболонку шлунка шляхом тривалого зв'язування пепсину і соляної кислоти. Також препарат активує власні захисні резерви шлунка.

Призначення ліків в терапевтичних дозах не викликає підвищення вмісту магнію та алюмінію в плазмі крові та в сечі. Це пов'язано з тим, що активний компонент практично не абсорбується з шлунково-кишкового тракту.

Змін у значеннях показників периферичної крові (гемоглобін, лейкоцити, гематокрит) і біохімічних показників плазми (вміст іонів натрію, калію, кальцію, сечовини, глюкози) на фоні лікування препаратом також не відзначалося.

Склад і форма випуску

Основні активні речовини: в 1 таблетці міститься 500 мг гидротальцита.

Допоміжні речовини: манітол, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, натрію сахарин, ароматизатор м'ятний, ароматизатор банановий.

Препарат випускається у вигляді жувальних таблеток.

Свідчення

Даний лікарський препарат застосовується для лікування наступних захворювань:

  • гострі та хронічні запальні процеси слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки (гастрит, дуоденіт);

  • виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки;

  • порушення функцій шлунково-кишкового тракту, спричинені нераціональним харчуванням або застосуванням препаратів, що мають подразнювальний вплив на слизову оболонку шлунка;

  • рефлюкс-езофагіт;

  • печія, відрижка, відчуття надмірного наповнення шлунка.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Хворим з порушеннями видільної функції нирок застосовувати препарат не рекомендується.

Препарат протипоказано застосовувати одночасно з антибіотиками з групи тетрациклінів та похідними фторхінолонів (ципрофлоксацин, офлоксацин) з-за можливих порушень процесів всмоктування останніх.

Препарати, що містять залізо, а також похідні хенодезоксихолевой кислоти, дигоксин, циметидин та похідні кумарину слід приймати на 1 – 2 ч. раніше чи пізніше прийому даного ліки.

У педіатрії препарат не застосовують.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Під час вагітності та годування груддю препарат можна застосовувати.

Спосіб застосування та дози

Препарат рекомендується застосовувати по 1 - 2 таблетки через 1 – 2 год. після їжі і перед сном.

При виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки рекомендується застосовувати по 2 таблетки препарату 3 - 4 рази на добу після їди та перед сном.

При прийомі таблетку необхідно розжувати та запити водою.

Добова доза препарату становить 12 таблеток.

Передозування

Випадки передозування не зафіксовано.

Побічні ефекти

При застосуванні препарату в терапевтичних дозах небажані побічні ефекти спостерігалися в поодиноких випадках і в основному були обумовлені тривалим його вживанням препарату. Виникнення діареї (частий рідкий стілець кишечника) було частим клінічним проявом побічної дії ліків.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці. Не слід перевищувати строки зберігання.

Температура зберігання не повинна бути вище 25 °С.