Лікарський засіб є інгібітором протонної помпи, застосовують в терапії ерозійних, виразкових та інших захворювань шлунка, 12-палої кишки

Склад і форма випуску

Основною діючою речовиною препарату є рабепразол натрію, також є допоміжні компоненти у вигляді манитола, оксиду магнію, гидроксипропилцеллюлозы, мікрокристалічної целюлози, магнію стеарату, тальку, діоксиду титану, оксиду заліза жовтого і червоного, тощо. Випускається у формі таблеток в дозі 10 та 20 мг.

Свідчення

Застосовують для лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки, шлунка, гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), при не виразковій диспепсії, а також з метою ерадикації Неlicobacter руlоri. В останньому випадку рекомендується застосування даного препарату у комбінації з відповідними антибактеріальними терапевтичними лікарськими препаратами. Ефективний при хронічному гастриті, який знаходиться в стадії загострення.

Рабепразол належить до класу антисекреторних содіненіе, які у хімічному відношенні є заміщеними бензамидазолами. Препарат не має антихолінергічними властивостями і не є антагоністом гістамінових рецепторів, проте володіє властивістю пригнічення секреції (виділення) шлункової кислоти. Завдяки процесу взаємодії наявних у ній речовин і ферментів у шлунку, як результат, рабепразол натрію є інгібітором протонного насоса помпи шлунка, який блокує фінальну стадію вироблення кислоти.

Антисекреторну дію досягається через 60 хвилин після прийому та досягає свого максимуму через 3-4 години. Ефект пригнічення базальної функції спостерігається і через 23 і через 48 годин. Регулярний щоденний прийом підсилює антисекреторний ефект дії препарату, однак стабільне пригнічення секреції досягається через 3 дні після першого прийому. Після завершення прийому секреторна активність нормалізується через 2-3 дні.

Протипоказання

Протипоказано застосування пацієнтам, які мають гіперчутливістю до рабепразолу, заміщених бензимідазолів або до будь-якого з допоміжних інгредієнтів препарату.

Не рекомендується призначення дітям.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не призначається вагітним жінкам оскільки немає впевненості, що прийом цього препарату безпечний для здоров'я плоду та майбутньої матері. Лактацію на час прийому препарату слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Найчастіше препарат приймається 1 раз на день, натщесерце зранку. Стандартна доза – 20 мг.

У разі застосування для лікування пептичної виразки призначається у стандартній дозі, при цьому допустимо подвоїти дозу, розділивши її прийом на 2 – ранок і вечір. Тривалість курсу лікування виразок ШКТ і ГЕРХ – від 2 до 4 тижнів при виразці шлунка лікування може тривати до 8 тижнів.

Підтримуюча терапія становить 10-20 міліграм в день і може тривати при необхідності до 12 місяців.

Невиразкова диспепсія лікується 40 мг препарату одноразово або в два прийоми (зранку і ввечері) протягом 2-3 тижнів.

При ерадикації Н. Руlоrі лікування проводиться в комплексній терапії у комбінації з антибіотиками - амоксициліном, кларитроміцином, тетрацикліном, метронилахолом, фуразолідоном і препаратами вісмуту.

Призначення антибіотиків визначає лікар. Рекомендована доза рабизола становить 20 мг двічі на день.

Лікування синдрому Золлингераэллисона становить: початкова доза-20-60 мг на день, залежно від тяжкості перебігу, до 120 мг в разі необхідності. Лікування триває до 8 тижнів.

Хронічний гастрит лікують добовим прийомом 40 мг в день, можливий поділ на два прийоми.

Таблетки не розжовують, ковтаючи цілком.

Передозування

Передозування характеризується проявом підвищеної пітливості, запамороченням, головними болями, сонливістю, сухістю в роті, нудотою, блювотою.

Специфічний антидот невідомий. Рекомендується лікування симптоматики.

Побічні ефекти

Найчастіше фіксуються побічні ефекти, такі як метеоризм, сухість у роті, висипання, абдомінальні болі, пронос. Реакції проходять самостійно, тривають недовго.

Рідше розвивається гіпомагніємія, гіпонатріємія, анорексія. З боку нервової системи можливі реакції безсоння, депресії, сплутаність свідомості, збудження нервової системи, сонливість, гіпестезією, оніміння кінцівок, головний біль.

Прийом препарату може призвести до анемії, эокинофилии, эритроцитопении, лімфопенії, нейтропенії, лейкопенії, тромбоцитопенії, лейкоцитозу.

Можуть розвинутися запальні процеси з боку дихальної системи – кашель, фарингіт, риніт, бронхіт, синусит, глосит.

Можливі алергічні реакції з боку імунної системи, у тому числі кропив'янка, набряки обличчя, падіння тиску, які проходять після припинення лікування.

Може розвинутися спрага, алопеція.

Умови і терміни зберігання

Зберігати до 2 років при температурі до 25°С.