Препарат належить до засобів, які призначені для лікування та профілактики кислотозалежних захворювань шлунково-кишкового тракту. Принцип дії полягає у зменшенні секреції соляної кислоти шлунка. За рахунок цього, подібні препарати, ще називають інгібітором протонного насоса, який відповідає за вироблення шлункового соку. Діючий компонент ліки рабепразол, є похідних бензимідазолу, має антисекреторным дією. Препарат пригнічує вироблення шлункового соку, не впливаючи на гістамінові H2 рецептори, а притупляючи ферменти обкладальних клітин шлунка, що секретують соляну кислоту. Скорочення кількості шлункового соку відзначається вже через 60 хвилин після прийому Рабифина. Тривале застосування препарату (починаючи з 3-х днів) забезпечує стабільне пригнічення секреції соляної кислоти в шлунку. При цьому, через 2-3 дні після припинення застосування засобу, секреторна функція повністю відновлюється.

Всмоктування препарату проходить з кишечнику досить швидко. Прийом їжі не впливає на засвоюваність і становить близько 52%. Взаємодіє з білками плазми становить 96%. Виведення препарату відбувається з сечею у вигляді метаболітів. Перед застосуванням ліки необхідно виключити наявність онкологічних новоутворень, так як даний препарат не призначається у таких випадках.

Форма випуску, склад

Препарат представлений у вигляді шлунково-резистентних капсулах, по 10 і 20 мг.

У складі однієї капсули міститься 10/20 мг натрію рабепразолу, манітол, оксид магнію, харчової стабілізатор Е463, целюлоза мікрокристалічна, целлюлозогликолевая кислота, тальк, кальцію, магнію стеарат, діоксид титану, ПЕГ та ін.

Показання до застосування

Даний засіб призначають при таких станах:

- пептична виразка (шлунку або дванадцятипалої кишки);

- поразку нижнього відділу стравоходу (ГЕРХ);

- розлад травлення (невиразкова диспепсія);

- аденома підшлункової залози;

- гастрит (хронічний у стадії загострення);

- підвищена секреторна діяльність шлунка;

Протипоказання

Застосування препарату протипоказане при наявності підвищеної сенситивности до компонентів, а також в період вагітності.

З обережністю призначають препарат пацієнтам з нирковою недостатністю, печінковою недостатністю, а також пацієнтам літнього віку.

Період вагітності і грудного вигодовування

Лікування цим засобом у період вагітності і годування груддю протипоказано.

Спосіб застосування

Таблетки слід приймати внутрішньо, в цілісному вигляді. Дозування і тривалість лікування залежать від характеру захворювання.

Для лікування пептичної виразки шлунка або дванадцятипалої кишки достатньо приймати по 20 мг, двічі на добу, протягом від 14 до 30 днів.

Для терапії диспепсії зазвичай приймають по 20-40 мг, 1 раз на добу, протягом 20 днів.

Для терапії по знищенню Н. руlоri, в комплексі з антибактеріальними засобами, по 20 мг, двічі на добу, протягом 7 днів. Цілком ефективним є комбінування Рабифина з Кларитроміцином та Амоксициліном.

При лікуванні аденоми підшлункової залози (синдром Золлингераэллисона) призначають по 60 мг на добу, протягом 14-21 дня.

Для лікування хронічного гастриту призначають по 20-40 мг 1 раз на добу, протягом 14-21 дня.

Передозування

При перевищенні допустимих доз і тривалому застосуванні препарату можливий розвиток таких станів:

- головний біль;

- нудота;

- блювання;

- сухість у роті;

- сонливість;

- підвищене потовиділення.

Побічні реакції

Під час лікування Рабифином цілком можливе виникнення небажаних реакцій у вигляді:

- болю в животі;

- відрижки;

- метеоризму;

- порушень стільця (запор, діарея);

- порушення смакових відчуттів;

- бронхоспазмов;

- болю в спині;

- шкірної висипки;

- синуситу;

- фарингіту.

Умови зберігання

Препарату необхідно забезпечити зберігання далеко від доступу дітей і сонячного світла, при температурі не більше 25 градусів.