Терапевтична активність лікарського засобу зумовлена комбінованою дією його складових компонентів, отриманих з лікарських трав, таких як глікозиди, терпеноїди, флавоноїди, ефірні олії, смолисті і дубильні речовини, а також каротин, вітамін К, аскорбінова кислота, органічні кислоти.

Препарат чинить седативну дію і використовується в терапії безсоння, викликана перевтомою і емоційними навантаженнями. Його також використовують в терапії розладів травлення, викликаних стресом.

Лікарський засіб не чинить тератогенну, мутагенну, кумулятивне та гонадотропну дію, а також не пригнічує роботу імунної системи.

Має седативну, десенсибилизирующим, антисептичну, жовчогінну та репаративну впливом. Крім цього, він знімає спазм з гладких м'язів кишечнику, сечо - і жовчовивідних шляхів, нормалізує секреторну функцію шлунка та усуває метеоризм.

Склад і форма випуску

Лікарська форма препарату – трав'яний збір. До складу препарату входять 500 мг Vitis idaeae folia, 200 мг Hyperici herba, 200 мг fructus Rosae, 100 мг herba Bidentis.

Свідчення

Препарат використовують як додатковий засіб у терапії гострих і хронічних урологічних захворювань, таких як цистит, уретрит і простатит. Його застосовують у гінекологічній практиці в лікуванні вагінітів і вульвитов неспецифічної етіології і в проктології для лікування проктитов, запалення гемороїдальних вузлів, анальних тріщин і колітів.

Протипоказання

Не призначається хворим з раніше встановленою непереносимістю його компонентів. Крім цього, протипоказано застосування Фитулвента Фітобальзаму в педіатрії для лікування дітей, яким не виповнилося 12 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Немає досвіду використання збору у терапії цієї категорії хворих. Перед використанням лікарського засобу необхідно проконсультуватися з лікарем.

Спосіб застосування та дози

Збір використовується для приготування чаю. Для цього необхідно залити два фільтр-пакета, розміщених в скляному або емальованому посуді склянкою окропу, після чого слід дати настоятися засобу протягом 15 хвилин. Перед вживанням чай слід добре збовтати.

Настій приймають перорально по 1/4 або 1/3 склянки від 3 до 4 разів на день. Також можливо місцеве застосування засобу для постановки мікроклізм, для цих цілей слід використовувати від 25 до 30 мл розчину для постановки примочок, ванночок і зрошення.

При терапії урологічних захворювань засіб слід вживати за стандартною схемою протягом від 1 до 3 тижнів. За рішенням доктора тривалість терапії може бути збільшена до кількох місяців.

Можливе сумісне застосування препарату для місцевого та перорального прийому.

При лікуванні гінекологічних захворювань настій вживають по 1/4 або 1/3 склянки від 3 до 4 разів на добу протягом від 2 до 4 тижнів або при спільному застосуванні розчину орально і місцево від 1 до 2 разів на добу протягом місяця.

Передозування

Випадки передозування не зареєстровані.

Побічні ефекти

При прийомі Фитулвента Фітобальзаму можливий розвиток місцевих алергічних реакцій.

Умови і терміни зберігання

Фитулвент Фітобальзам повинен зберігатися тільки в сухих, захищених від світла місцях, при кімнатній температурі. Тривалість зберігання збору – 3 роки. Не слід використовувати збір після закінчення терміну зберігання, так як в процесі тривалого зберігання в ньому спостерігається руйнування корисних і утворення токсичних речовин.

Готовий лікарський засіб необхідно зберігати в холодильнику не більше 48 годин.