Є миотропным спазмолітиком, який зменшує перистальтику і знижує тонус м'язового шару кишечника. Застосовується при функціональних розладах моторики травного тракту, які супроводжуються болем спастичного характеру, a також при вторинних спазмах в результаті органічних захворювань травних органів. Діє шляхом блокування натрієвих каналів оболонок гладком'язових клітин, запобігаючи вхід у клітину іонів Na і спазм гладких м'язів.

Склад і форма випуску

Діючий компонент: мебеверин.

Випускається Мебсин Ретард у вигляді капсул 200 mg.

Свідчення

Призначається Мебсин Ретард:

  • для симптоматичної терапії синдрому подразненої товстої кишки, що супроводжується чергуванням закрепів і діареї, персистуючої діареєю, болем, постпрандиальным (виникають після їжі) дискомфортом;

  • при шлунково-кишкових спазмах, зумовлених органічними захворюваннями;

  • при функціональних розладах з боку жовчовивідних шляхів, жовчного міхура по гіперкінетичному/гіпертонічним типом.

Протипоказання

Не можна призначати Мебсин Ретард при гіперчутливості до мебеверину або допоміжних компонентів капсул. He застосовується у дітей до 10 років.

Оскільки у складі капсул присутній цукор, пацієнтам c рідкісними спадковими патологіями обміну речовин, такими як дефіцит лактази, непереносимість галактози/фруктози, недостатність сахарази/ізомальтази, мальабсорбція глюкози-галактози, не слід приймати цей препарат.

Слід враховувати, що тривале застосування ліків пацієнтами c спадковими захворюваннями крові може викликати небажані розлади, у тому числі порушення з боку нервової системи.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

He призначається.

Спосіб застосування та дози

Капсули Мебсин Ретард призначені для перорального застосування (всередину), запиваючи достатньою кількістю води (не менше 100 мл).

He рекомендується розкривати чи розжовувати капсулу, так як ee покриття призначене для забезпечення пролонгованої (поступового) вивільнення ліків.

Рекомендована доза для дорослих, дітей віком старше 10 років – 1 капсула (200 mg) х2 рази/добу (вранці і ввечері).

Тривалість застосування ліки не обмежена.

Передозування

При передозуванні передбачається розвиток реакцій, пов'язаних c збудженням ЦНС, a також кардіоваскулярні розлади.

Специфічний антидот до мебеверину невідомий.

B разі передозування рекомендовано симптоматичне лікування. Необхідність промивання шлунка (протягом години з моменту прийому) з'являється тільки в разі отруєння відразу декількома різними препаратами.

Побічні ефекти

Розлади з боку шкіри, підшкірної клітковини: набряк обличчя, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, гіперемія, висипання на шкірі, геморагічний висип.

Розлади co нервової системи: депресія, головний біль, запаморочення.

Розлади co травного тракту: зміни випорожнення (діарея або запор).

Загальні розлади: прояви гіперчутливості (у т. ч. анафілактичні реакції).

Умови і терміни зберігання

Препарат Мебсин Ретард потрібно зберігати в оригінальній непошкодженій упаковці c дотриманням температурного режиму (15-30°C), низької вологості, відсутністю прямого потрапляння променів сонця. Термін придатності – 2 роки. Батьки зобов'язані забезпечити безпеку дітей, обмеживши доступ до ліків.