Картал відноситься до групи препаратів, які застосовують для лікування захворювань шлунково кишкового тракту та порушення обміну речовин.

Основний компонент препарату - левокарнітин , натуральне речовина в мікроорганізмах, тканинах тварин, і рослини. У людини потреба в левокарнитине поповнюються за рахунок вживання в їжу продуктів харчування, що містять компонент (насамперед це м'ясо).

Препарат Картал бере участь у багатьох енергетичних процесах, окисляє жирні кислоти, амінокислоти, вуглеводи та кетонові тіла, також відіграє важливу роль в серцевому метаболізмі.

Склад і форма випуску

Препарат Картал проводиться у вигляді прозорого розчину для ін'єкцій, який може бути як безбарвним, так і з трохи жовтуватим відтінком. Активним компонентом у складі даного засобу левокарнітин 100 мг.

Як додаткові речовини позначені: сорбітолу розчин 70 %, натрію сахарин, метилпарабен,натрію цитрату дигідрат, натрію гідроксид або кислота хлороводородная, ароматизатор апельсиновий, вода для ін'єкцій.

У пачці з картону 2 контурні чарункові упаковки по 5 ампул 10 мл у кожній.

Свідчення

Препарат Картал призначається і застосовується при таких захворюваннях:

• наслідки асфіксії новонароджених та родової травми;

• виходжування недоношених новонароджених, які перебувають на парентеральному харчуванні, а також дітей, яким проводять гемодіаліз;

• гіпотонія і гіпотрофія, респіраторний дистрес-синдром у новонароджених;

• недостатність маси тіла у дітей у віці до 16 років;

• дефіцит карнітину (первинний, вторинний) як у дорослих, так і у дітей, і у новонароджених;

• вторинний дефіцит карнітину у хворих, які тривалий час гемодіаліз при наявності таких симптомів: слабкість скелетних м'язів, постійні виражені м'язові спазми, міопатії, симптоми гіпотензії, втрата м'язової маси, кардіоміопатія, анемія (вимагає високих доз або не відповідає на терапію эритропоэтином);

• хронічні та гострі порушення мозкового кровообігу (енцефалопатія різного походження, інсульт);

• порушення метаболізму міокарда на тлі ішемічної болезнм серця (гострий інфаркт міокарда, стабільна стенокардія, постінфарктний кардіосклероз);

• хронічна серцева недостатність;

• фізичне виснаження або інтенсивні фізичні навантаження у спортсменів (як анаболічні стероїди та адаптоген).

Протипоказання

Застосування препарату Картал протипоказано при наявності індивідуальної чутливості до компонентів, які входять до складу.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Картал у період вагітності застосовується крайньої необхідності, за умови, що очікувана користь для матері значно вище передбачуваного ризику для плода.

У період грудного вигодовування препарат не має протипоказань, так як левокартин, є звичайним компонентом грудного молока.

Спосіб застосування та дози

Препарат Картал призначений для прийому внутрішньо, перед застосуванням розчин необхідно розвести в 100 мл охолодженої кип'яченої води.

Доза залежить від маси тіла і віку:

Дітям у віці до 2 років добова доза становить 150 мг/кг маси тіла.

Дітям у віці від 2 до 6 років добова доза становить 100 мг/кг маси тіла.

Дітям у віці від 6 до 12 років добова доза становить 75 мг/кг маси тіла.

Дітям вік яких старше 12 років, а також дорослим пацієнтам добова доза становить 2-3 р.

При дефіциті карнітину (первинному, вторинному) доза залежить від вроджених відхилень в обміні речовин, а також ступеня їх вираженості в час лікування.

Рекомендована добова доза у більшості випадків становить 100 - 200 мг /кг, яку розділяють на 2-4 прийоми. Якщо є необхідність можливе короткочасне збільшення дози.

При гострої метаболічної декомпенсації необхідні високі дози до 400 мг/кг на добу.

При вторинному дефіциті карнітину у хворих з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності препарат призначається в якості підтримуючого лікування 1г на добу перорально.

Передозування

Про випадки передозування препаратом Картал не повідомлялося. Застосування препарату у великих дозах може призвести до діареї. Слід застосувати симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Препарат Картал добре переноситься, але все-таки може призвести до помірним шлунково-кишкових розладів, включаючи блювоту, нудоту, діарею та біль у животі. Зниження дози часто усуває або зменшує ці симптоми. Перші 7 днів лікування і будь-яке збільшення дози необхідно ретельно контролювати.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Картал слід при температурі до + 25°C, у місці без попадання вологи і прямих сонячних променів, в оригінальній упаковці, подалі від дітей. Термін придатності препарату становить 36 місяців. Відпускається з аптек з надання рецепта лікаря.