Склад і форма випуску

Ессенціале форте Н виготовляється в капсулах і розчині для ін'єкцій. Активний інгредієнт препарату – фосфоліпіди із соєвих бобів.

Свідчення

Ессенціале форте Н використовується в терапії цирозу печінки, радіаційного синдрому, хронічних гепатитів, жирової дегенерації печінкової тканини різного генезу, токсикозу вагітних, токсичних уражень печінки.

Крім цього, Есенціале форте Н може застосовуватися у складі допоміжної терапії при лікуванні псоріазу.

Протипоказання

Ессенціале форте Н не призначається хворим з непереносимістю його активних і допоміжних компонентів. Препарат у формі розчину для ін'єкцій не використовується в терапії дітей, яким не виповнилося трьох років.

Препарат навіть не робить ніякого негативного впливу на швидкість психомоторних реакцій, що дозволяє його застосовувати в терапії тих, хто займається управлінням транспортних засобів та потенційно небезпечних механізмів.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

На даний момент не проводилося контрольованих досліджень щодо використання Ессенціале форте Н в терапії вагітних і годуючих. У зв'язку з цим призначення лікарського засобу цим хворим здійснюється з великою обережністю і тільки у крайніх випадках.

Спосіб застосування та дози

Ессенціале форте Н у формі капсул призначений для тривалого прийому. Добова доза лікарського засобу може варіюватися від 4 до 6 капсул на добу. Капсули ковтають цілком під час прийому їжі.

При використанні Ессенціале форте Н у розчині для ін'єкцій хворі можуть отримувати від 5 до 10 мл препарату на добу. В особливо складних випадках добова доза лікарського засобу може бути збільшена до 20 мл Максимальна разова доза не повинна перевищувати 10 мл

При необхідності введення препарату в розведеному стані, в якості розчинника рекомендують використовувати власну кров пацієнта. Внутрішньовенне введення препарату здійснюється протягом 10 днів, після чого пацієнта переводять на пероральну форму Ессенціале форте Н. Тривалість терапії може варіюватися від трьох до шести місяців.

Передозування

До не давнього часу не було зафіксовано жодного випадку передозування Ессенціале форте Н. Однак відомо, що при застосуванні препарату в підвищених дозах можливий розвиток симптомів порушення травлення, а також нудоти, блювоти і діареї.

Побічні ефекти

Навіть при тривалому лікуванні Ессенціале форте Н у хворих не спостерігається виникнення клінічно значущих побічних ефектів. Дуже рідко при не дотриманні дозування у хворих можуть виникнути болі в животі і шлунково-кишкові розлади.

Якщо під час лікування препаратом виникли нехарактерні симптоми, то необхідно про них негайно повідомити лікаря.

Умови і терміни зберігання

Ессенціале форте Н повинен зберігатися тільки в добре захищених від світла та вологи місцях, які не доступні для дітей. Тривалість зберігання препарату з моменту виготовлення – 2,5 року.