Даний лікарський засіб входить у групу препаратів, гепатопротекторів, які лікують захворювання печінки і жовчовивідні шляхи.

Основний діючий компонент даного препарату - силімарин – є гепатопротектором, створеним на натуральній основі рослинного походження. Екстракт розторопші плямистої, який містить силімарин.

До силимарину відносять поєднання речовин-екстрактів, які виділяються з розторопші, зокрема, силибинина (основний компонент), силиданина, силикристина, інших препаратів-флавоноловых похідних.

Силімарин, що міститься в значній кількості в розторопші, сприяє стимулюванню обмінних процесів в клітинах печінки (клітинного метаболізму). Також володіє властивістю активізації синтезу білків, які, як відомо, є основним будівельним матеріалом організму людини.

Також при вживанні силімарину інтенсивніше синтезуються фосфоліпіди всередині гепатоцитів. Також препарат запобігає руйнуванню мембран у клітинах. Як наслідок, препарат не дозволяє токсинів проникнути всередину печінкових клітин.

Склад і форма випуску

Основний активний компонент: силімарин (екстракт розторопші плямистої, що отримується з плодів цієї рослини).

Допоміжні речовини: лактоза, гіпромелоза, натрію крохмальгліколят, натрію лаурилсульфат, стеаринова кислота, кремнію діоксид, тальк.

Проводиться у формі таблеток, кожна з яких містить 150 мг силімарину.

Свідчення

Даний лікарський препарат застосовується для лікування захворювань печінки – як хронічних, так і є результатом токсичного ураження цього органу, зокрема цирозу печінки.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

У педіатрії не застосовується до досягнення 12-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат не рекомендується застосовувати при лікуванні вагітних жінок, оскільки не проводилося клінічних досліджень на даній групі пацієнтів і наслідки такого прийому невідомі.

Відомо, що сам по собі препарат не токсичний, якщо його приймати без перевищення рекомендованих доз.

Якщо необхідно проводити прийом препарату у період грудного годування, то на час лікування слід припинити лактацію.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти віком старше 12 років таблетці 1 або 2 рази в день.

Препарат приймають після їжі, не розжовуючи. Препарат запивають чистою водою, від 100 до 200 мл

Тривалість лікувального курсу виробником не обмежується. В середньому лікарі рекомендують щоденний прийом даного препарату тривалістю не менше 3-х місяців.

Літній вік та ниркова недостатність не є показанням для зміни дозування.

Слід пам'ятати, що хоча препарат може застосовуватися при лікуванні гострих станів інтоксикації організму та печінки, однак він не може усунути причини, що викликають таке ушкодження печінки.

Зокрема, якщо пацієнт не припиняє надмірне споживання алкоголю, жирної, смаженої, несвіжою чи гострої їжі, то пошкодження печінки буде продовжуватися, а цей препарат буде лише усувати наслідки такої інтоксикації.

Передозування

На даний момент інформації про передозування не надходило.

У разі передозування, теоретично, можуть посилитися побічні ефекти, зазначені у відповідному розділі.

Специфічний антидот не виявлено.

При передозуванні рекомендується симптоматичне лікування – промивання шлунка, прийом ентеросорбентів, моніторинг основних показників життєдіяльності.

Побічні ефекти

Препарат рідко викликає побічні ефекти і зазвичай переноситься добре.

Можливі такі побічні ефекти, як підвищена гіперчутливість до входять до складу препарату речовин. Симптоми гіперчутливості:

- екзантема (у вигляді висипу);

- посилення діурезу (виділення сечі);

- посилення алопеції;

- посилення порушень вестибулярного апарату (рідко);

- діарея, метеоризм, печія.

У разі, якщо у пацієнта спостерігаються незвичайні і неописані в розділі дано побічні ефекти, слід тимчасово припинити прийом препарату і звернутися до лікаря, для можливої зміни режиму лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 3 років.

Температура зберігання не повинна перевищувати 25°С.