Призначається при захворюваннях жовчних шляхів і печінки.

Форма випуску, склад

Випускають у вигляді подрібнених плодів – різна форма, чорний або темно-коричневий колір, прогірклий запах. Знаходяться у внутрішніх пакетах, по 50-200 г у кожному, які упаковані в картонну упаковку, по одному пакету в кожну.

Склад ліки: плоди розторопші подрібнені – 50-200 р.

Показання до застосування

Даний препарат використовується для лікування стеатозу печінки, хронічних гепатитів, токсичних уражень печінки, хронічних холециститів.

Протипоказання

При застосуванні кожного лікарського засобу є деякі протипоказання, при яких вживати препарат не можна в жодному разі! Для даного ліки є такі протипоказання: гіперчутливість організму хворого пацієнта до інгредієнтів, які входять до складу цього лікарського засобу, так як можуть виникнути алергічні реакції організму на них.

Період вагітності і грудного вигодовування

Вагітним жінкам радять застосовувати даний препарат тільки тоді, коли ризик для плода перевищується потенційною користю для матері дитини; при лактації і годування грудьми також рекомендується звернути свою увагу на склад, якщо немає компонентів, які загрожують здоров'ю Вашого малюка або Вашому здоров'ю, то можливо вживання ліків.

Спосіб застосування

Щоб уникнути виникнення передозування і прояви побічних реакцій організму на дане медикаментозне засіб, Вам рекомендується піти до кваліфікованого фахівця в даній області за визначенням дозування, щоб вилікувати Ваше захворювання.

В основному лікують фахівці в цій галузі рекомендують таку дозування лікарського засобу: залити даний засіб 1 склянкою кип'яченої води, настоювати 10-20 хвилин, потім процідити. Приймають ліки 3 рази на добу по 1 склянці: натщесерце – вранці, за півгодини до прийому їжі – обід; перед сном – ввечері.

Тривалість лікування визначається для кожного хворого в індивідуальному порядку.

Передозування

Перевищення рекомендованої лікарем дозування не спостерігалося за весь період використання для лікування даного лікарського засобу. Інформації про це недостатньо.

Побічні реакції

До побічних реакцій організму хворого пацієнта на даний препарат відносяться: алергічні реакції хворого на компоненти, що входять до складу даного ліки, а саме можуть проявиться – шкірний свербіж, висипання на шкірних ділянках, кропив'янка, почервоніння шкіри, також може проявиться задишка. Тому в обов'язковому порядку підіть до лікаря, якщо ці реакції Ви спостерігаєте після застосування лікарського засобу.

Умови зберігання

Для заощадження даного ліки необхідно дотримуватися таких умов: температура не в якому разі не перевищує 25 °С, дуже темне, при цьому дуже сухе місце, до якого дітям доступ обмежений, щоб уникнути отруєння ліками дітей.

Період придатності для даного препарату триває протягом 24 місяці від дати, яка вказана на кожній пачці лікарського засобу.

У кожній аптеці Ви можете придбати медикаментозне засіб без надання рецепта фармацевта.