Шоломниці Байкальського Екстракт належить до групи седативних і снодійних препаратів, лікарські дії, якого сприяють зниженню збудливості центральної нервової системи і напругою при розумових і психічних перевтоми. Має гіпотензивну дію, що обумовлена пригніченням збудження в симпатичних гангліях і вираженим седативним, спазмолітичним і судинорозширювальним ефектами.

Форма випуску, склад

Шоломниці Байкальського Екстракт випускають на виробництві в вигляді коричневої рідини, при зберіганні якої, може утворитися осад.

Один флакон препарату містить у своєму складі екстракт рідкий кореневища з корінням шоломниці байкальського і етанол 70 % (1:5) 50 або 100 мл

Упаковка: флакон 50 мл або 100 мл у картонній пачці.

Показання до застосування

Препарат застосовують і призначають для комплексного лікування при артеріальній гіпертензії I і II ступеня, яка супроводжується підвищеною збудливістю, при астено-невротичних станах, викликаних нейроциркуляторною дистонією, при неврозах серцево-судинної системи.

Протипоказання

Препарат Шоломниці Байкальського Екстракт не застосовують у дитячому віці молодше 12 років, при тяжких захворюваннях печінки (цироз, гострому гепатиті), індивідуальної непереносимості входять до складу компонентів і алкоголізмі.

Період вагітності і грудного вигодовування

Вагітність та грудне вигодовування є протипоказанням для прийому Шоломниці Байкальського, оскільки препарат у своєму складі містить етанол.

Спосіб застосування

Приймають препарат Шоломниці Балтійського Екстракт перед їжею.

Рекомендована доза для дорослих пацієнтів і дітей від 12 років по 0,45-0,5 мл (20 крапель) 3-6 разів на день. Попередньо необхідно змішати краплі з третиною склянки кип'яченої води кімнатної температури. Максимальна доза на добу не повинна перевищувати 3 мл.

Перед прийомом флакон з препаратом слід взбовтати, так як при зберіганні можливе випадання осаду.

Тривалість застосування 20-30 днів.

З метою профілактики можна призначати повторні курси 2-3 рази на рік.

Через вміст у складі етанолу препарат не призначають дітям.

Перед тим як почати терапію, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Передозування

Передозування викликає ознаки гострої алкогольної інтоксикації, також можлива гіпотонія. При перших симптомах отруєння необхідно: промивання шлунка, прийом адсорбентів і звернення до лікаря. Що б уникнути передозування препаратом слід дотримуватися вказаних в інструкції із застосування доз.

Побічні реакції

Застосування препарату Шоломниці Байкальського Екстракт може викликати прояв алергічних реакцій, артеріальної гіпотензії і тахікардії. У разі виникнення вище перелічених небажаних реакцій слід знизити дозу препарату. Якщо приймати препарат тривалий час може знизитися кислотність шлункового соку. Якщо прийом препарату привів до яких-небудь побічних ефектів, слід проконсультуватися з лікарем.

Умови зберігання

Зберігати препарат Шоломниці Байкальського Екстракт слід у місці без попадання вологи і прямих сонячних променів. Без доступу дітям, в оригінальній упаковці при температурі до +25 ° С.

Термін придатності вказаний на упаковці від виробника і становить 4 роки.

Відпустку провадиться без надання рецепта.