Склад і форма випуску

Магнію сульфат проводитися у вигляді перорального розчину та розчину для ін'єкцій. Діючий компонент – магнію сульфат.

Свідчення

Магнію сульфат в порошку для приготування перорального розчину застосовують у терапії запорів, холангітів, холециститів, дискінезії жовчного міхура. Прийом препарату показаний перед проведенням дуоденального зондування та очищення кишечнику перед діагностичними процедурами.

Розчин Магнію сульфату для парентерального введення використовують при лікуванні гіпомагніємії, артеріальної гіпертензії, судом при гестозу, епілептичного синдрому, енцефалопатії, еклампсії, затримки сечовипускання.

Магнію сульфат в обох лікарських формах може використовуватися в якості антидота при отруєнні миш'яком, тетраэтилсвинцом і ртуттю.

Протипоказання

Магнію сульфат не використовують для прийомі всередину, якщо у пацієнта є ректальні кровотечі, кишкова непрохідність, апендицит, зневоднення та гіпермагніємія. Магнію сульфат в розчині для парентерального введення не застосовується при вираженому зниженні артеріального тиску, пригнічення дихального центру, брадикардії та AV блокади.

Препарат не призначається жінкам менше ніж за дві години до пологів. Магнію сульфат не використовується в терапії хворих з хронічною дисфункцією печінки та непереносимістю активної речовини лікарського засобу.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Магнію сульфат в терапії вагітних використовується з великою обережністю і тільки за життєво важливими показниками.

Застосування препарату в теһапии годуючих можливо тільки після припинення лактації.

Спосіб застосування та дози

Магнію сульфат в парентеральної форми може використовуватися для прийому всередину тільки за рекомендацією лікаря. Вибір дози і кратності прийому здійснюється з урахуванням тяжкості і симптомів захворювання, а також рівня концентрації в сироватці крові магнію сульфату.

Для усунення гіпертонічних кризів препарат вводиться внутрішньовенно або внутрішньом'язово по 5 або 20 мл у вигляді 25% розчину.

Для купірування судомного синдрому або спастичних станів препарат вводять внутрішньом'язово по 5 або 20 мл вигляді 25% розчину спільно з анксиолитическими засобами, які володіють вираженим міорелаксуючою ефектом.

В терапії гострих отруєнь ртуттю, тетраэтилсвинцом або миш'яком 5 іди 10 % розчин Магнію сульфат вводять внутрішньовенно у дозі по 5 або 10 мл

Передозування

Основними симптомами передозування Магнію сульфату є пригнічення дихання і функцій центральної нервової системи.

В якості антидоту при передозуванні Магнію сульфату використовують кальцію глюконат або кальцію хлорид.

Побічні ефекти

Іноді прийом Магнію сульфату супроводжується розвитком брадикардії, раптового припливу крові до обличчя, головних болів, гіпотонії, задишки, змащеній мовлення, слабкості, диспепсичних розладів, загострення захворювань органів травлення, підвищеної спраги і метеоризму.

Умови і терміни зберігання

Магнію сульфат слід зберігати в місцях, які захищені від світла і не доступні для дітей. Термін зберігання препарату – 3 роки.