Є ентеросорбентом (адсорбуючим засобом). Поглинає токсичні речовини з травного тракту і сприяє їх елімінації (виведення) з організму. Також даний фармпрепарат здатний адсорбувати на своїй поверхні гази.

Склад і форма випуску

Діюча речовина цього кошти – вугілля активоване.

Препарат випускається у формі таблеток. В одній таблетці присутній 250 мг активованого вугілля.

Свідчення

Вугілля активоване використовується при харчових токсикоінфекціях, гострих отруєннях промисловими, побутовими та харчовими отрутами, лікарськими препаратами, алкалоїдами, солями важких металів.

Застосовується дане фармсредство при метеоризмі, диспепсії, а також при підготовці пацієнта до рентгенологічних досліджень.

Протипоказання

Заборонено застосування Вугілля активованого при гіперчутливості до нього, шлункових кровотечах, наявності виразок травного тракту.

Не застосовується дітям віком до трьох років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Дані про негативний вплив препарату активоване Вугілля при його використанні у вагітних жінок і годуючих матерів відсутні.

Спосіб застосування та дози

Для дорослих пацієнтів доза препарату Вугілля активоване зазвичай складає три–шість таблеток три–чотири рази/добу.

При інтоксикаціях і отруєннях даний препарат можна застосовувати у дозі двадцять–тридцять грамів на один прийом у вигляді водної суспензії (готується в половині–двох склянках води). Таку суспензію можна застосовувати і для промивання шлунка.

У разі підвищеної кислотності дорослим пацієнтам застосовується один–два грами Вугілля активованого три–чотири рази/добу.

Для більш вираженого і швидкого досягнення ефекту даний препарат можна подрібнювати і готувати суспензію (водну).

Доза для дітей старше трьох років зазвичай становить дві–чотири таблетки Вугілля активованого три–чотири рази/добу. При діареї дозу підвищують до чотирьох–п'яти таблеток три–чотири рази/добу.

При різних отруєннях дітям трьох–семи років активоване Вугілля застосовується по п'ять грамів три рази/добу, дітям семи–чотирнадцяти років – по сім грам три рази/добу.

Вугілля активоване дітям завжди застосовується у вигляді водної суспензії, після приймання якої потрібно випити склянку води.

При гострих захворюваннях тривалість терапії становить три–п'ять діб, при хронічних захворюваннях, які зумовлені ендогенними інтоксикаціями, терапія може тривати десять–п'ятнадцять діб.

Передозування

При передозуванні препаратом Вугілля активоване можуть розвиватися нудота, запор та блювання.

Ці явища зникають після зниження дози даного ліки або його скасування.

Побічні ефекти

На тлі застосування препарату Вугілля активоване можуть спостерігатися прояви гіперчутливості та диспептичні явища (нудота, діарея/запор, блювання). Ці побічні явища усуваються після скасування даного фармпрепарату та проведення симптоматичного лікування.

Внаслідок тривалого використання лікарського засобу Вугілля активоване в організмі може виникати дефіцит білків, вітамінів, жирів.

У разі появи будь-яких небажаних явищ на тлі використання цього фармпрепарату необхідно звернутися до свого лікуючого лікаря за консультацією.

Умови і терміни зберігання

Вугілля активоване Таблетки слід зберігати при температурі нижче +25°С в оригінальній упаковці. Даний лікарський препарат необхідно зберігати окремо від матеріалів і речовин, які виділяють гази та пари.

Берегти дане фармсредство слід в місцях, недоступних для дитини.

Термін придатності препарату активоване Вугілля становить два роки. Не рекомендується його використання після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.