Склад і форма випуску

Діючий компонент: поліфепан.

Випускається Поліфепан у вигляді порошку для прийому всередину.

Свідчення

Поліфепан – це ентеросорбент. Володіє високою сорбційною (всмоктувальної) активністю, неспецифічним детоксикаційним впливом. B просвіті шлунково-кишкового тракту пов'язує, виводить з організму хвороботворні бактерії, алергени, солі важких металів, бактеріальні токсини, отрути, лікарські препарати, алкоголь. Також поглинає надлишок продуктів обміну речовин, у т. ч. сечовини, холестерину, білірубіну, метаболітів, відповідальних за розвиток внутрішнього токсикозу. Препарат не всмоктується, не токсичний, повністю виводиться протягом доби.

Поліфепан призначається:

  • для надання першої допомоги при гострому отруєнні ліками, алкалоїдами, алкоголем, солями важких металів, іншими отрутами;

  • як детоксицирующего кошти при екзогенних (при попаданні токсинів ззовні) та ендогенних (при утворенні токсинів в організмі) токсикозах різного походження;

  • при комплексному лікуванні харчового отруєння, токсикоінфекцій, шигеллеза, дисбактеріозів, сальмонельозу, диспепсії, гнійно-запальних захворювань, що протікають з інтоксикацією;

  • при порушеннях жирового обміну (ожиріння, атеросклероз);

  • при печінковій/нирковій недостатності;

  • для лікування харчової, медикаментозної алергії;

  • для виведення з організму ксенобіотиків.

Протипоказання

Поліфепан не можна призначати при алергії на діючу речовину, непереносимості допоміжних компонентів.

Небажано використовувати даний засіб:

  • при загостренні виразкової хвороби шлунка, 12-палої кишки;

  • при атонії (зниження тонусу) кишечника;

  • при анацидному (некислотном) гастриті.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Тільки за призначенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

Поліфепан потрібно приймати за годину до їжі, прийому інших ліків всередину, попередньо розмішати порошок у 50-100 мл води або ж прийняти його, запиваючи водою. Стандартна доза – 500-1000 мг/кг/добу за 3-4 прийоми.

Середні дози: для дітей грудного віку – 0,5–1 чайна ложка; дітей 1-7 років – 1 десертна ложка; дітей від 7 років і старше, a також у дорослих – 1 столова ложка на прийом х3–4 рази/добу.

Тривалість лікування при гострих станах – 3-5 днів, при хронічних отруєннях, алергічних захворюваннях – до 14 днів.

Повторні курси лікування проводять через два тижні.

Передозування

O випадках передозування Полифепаном не повідомлялося. Дане ліки не представляє загрози для здоров'я або життя людини, оскільки не всмоктується в травному тракті.

Тривале використання ентеросорбенту (більше 20 днів) може призводити до порушення всмоктування кальцію, вітамінів, тому рекомендується профілактичний прийом препаратів кальцію, полівітаміни.

Побічні ефекти

У поодиноких випадках можуть відзначатися розвиток запору, алергічні реакції, що проявляється сверблячкою, гіперемії (почервоніння) шкіри, кропив'янку (уртикарными висипами), роздратування шкірних покривів, задишкою, алергійний риніт (нежить), набряком Квінке (набряк очей, обличчя або його частини, губ, гортані), анафілактичним шоком (проявляється різким падінням артеріального тиску, блювотою, набряком гортані, розладом роботи життєво важливих органів, шумним, утрудненным диханням, блідістю або синюшністю шкіри, гострим утрудненням дихання, втратою свідомості).

Умови і терміни зберігання

Препарат Поліфепан потрібно зберігати в оригінальній (фабричних) упаковці в сухому, прохолодному місці. Максимальний термін придатності вказано на упаковці. Зазвичай становить 2 роки.

Батьки зобов'язані забезпечити безпеку дітей, обмеживши доступ до ліків.