Це ентеросорбент — засіб, що пов'язує в шлунково-кишковому тракті токсичні речовини різної природи, продукти незавершеного метаболізму, інкорпоровані радіонукліди, збудників захворювань, з подальшим виведенням з організму природним шляхом. Поглинаючі і захисні властивості гідрогелю метилкремнієвої кислоти визначаються його фізико-хімічними властивостями. Поглинає токсичні речовини, які утворюються в шлунково-кишковому тракті, а також потрапили у травний тракт з навколишнього середовища. Крім того, препарат запобігає зворотне всмоктування токсичних речовин, що виділилися в просвіт кишки з крові або надійшли з жовчю, зв'язує і виводить ротавіруси, патогенні бактерії. Усуває прояви токсикозу, нормалізує показники сечі і крові, покращує функцію кишечнику, нирок, печінки. Надає позитивну дію при використанні зовнішньо для лікування гнійних ран. Сприяє видаленню фрагментів нежиттєздатних тканин, зниження навантаження на лімфатичну систему.

Склад і форма випуску

Діючий компонент: гідрогель метилкремнієвої кислоти.

Випускається Ентеросгель З Солодким Смаком в формі пасти для перорального застосування.

Свідчення

Ентеросгель З Солодким Смаком застосовується:

- у складі комплексної дезінтоксикаційної терапії при токсичному гепатиті, хронічної ниркової недостатності, вірусних гепатитах, холестазе різної етіології, цироз печінки, колітах, ентероколітах, діареї, гастриті зі зниженою кислотністю;

при отруєнні наркотичними засобами, алкоголем;

- при алергічних, шкірних захворюваннях (нейродерміті, діатезі);

- при токсикозах першої половини вагітності;

- при запальних, гнійно-септичних процесах, що супроводжуються вираженою інтоксикацією;

- при опіковій інтоксикації;

- у комплексній терапії дисбактеріозу кишечника.

Протипоказання

Ентеросгель З Солодким Смаком не застосовують:

- при непереносимості компонентів;

- при гострій кишковій непрохідності.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Ентеросгель З Солодким Смаком можна застосовувати вагітним і годуючим груддю. Застосування слід обмежити у вагітних, що мають схильність до закрепів.

Спосіб застосування та дози

Ентеросгель З Солодким Смаком застосовують всередину тричі на день за 1,5—2 години до або через дві години після їжі, прийому медикаментів. Препарат слід запити достатньою кількістю води.

Разова доза для дорослих, дітей віком від 14 років становить 15 г (одна столова ложка), добова — 45 р.

Разова доза для дітей від народження до 5 років — 5 г (одна чайна ложка), добова — 15 р. Разова доза для дітей 5-14 років — 10 г (одна десертна ложка), добова — 30 р.

Стандартний курс лікування — 7-14 діб.

При тяжкому перебігу хвороби дозволено застосовувати подвійну разову дозу в перші три дні, а при хронічному перебігу (наприклад, при хронічній нирковій недостатності) допускається більш тривале застосування препарату (до одного місяця).

Передозування

При передозуванні можливе посилення нижчеописаних побічних ефектів.

При значному перевищенні дози або виявленні ознак передозування рекомендується припинити прийом препарату і звернутися за медичною допомогою.

Лікування передозування передбачає скасування препарату, прийняття великої кількості рідини, симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

У перші дні прийому можливий розвиток запору, диспепсичних явищ. Для запобігання запору, в перші два дні прийому рекомендується проведення очисної клізми на ніч або призначення проносних засобів (пикосульфата натрію, лактулози).

Умови і терміни зберігання

Зберігати Ентеросгель З Солодким Смаком в недоступному для дитини місці в оригінальній упаковці при температурі до +25 °С.

Термін придатності — два роки.

Заборонено застосування після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Батьки зобов'язані забезпечити безпеку дітей, виключивши можливість їх доступу до ліків.