Швидко заповнює водно-електролітні втрати, развывшиеся внаслідок гострої діареї, а також усуває метаболічний ацидоз. Входить до складу лікарського засобу екстракт ромашки має протизапальну, антисептичну і легку спазмолітичну дію на кишечник.

Склад і форма випуску

Лікарська форма – порошок для приготування перорального розчину і таблетки. Діючі компоненти: натрію хлорид, калію хлорид, натрію гідрокарбонат, глюкоза, сухий екстракт ромашки.

Свідчення

Застосовується для профілактики і лікування дегідратації легкого ступеня при гострій діареї у дорослих, грудних дітей і дітей старше 1 року життя.

Протипоказання

Прийом лікарського засобу протипоказаний, якщо у пацієнта є гіперкаліємія, а також ниркова недостатність, що супроводжується електролітними розладами. Рекомендується з обережністю поставитися до призначення лікарського засобу пацієнтам з цукровим діабетом, серцевою недостатністю і гіпертонічною хворобою.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Гастроліт може використовуватися в терапії лактуючих і вагітних жінок за суворими медичними показаннями.

Спосіб застосування та дози

При використанні препарату у формі таблеток або порошку необхідно розчинити дві таблетки або вміст одного пакета в 100 мл окропу і охолодити отриманий розчин до кімнатної температури. Розчин заборонено підсолоджувати. При лікуванні дітей вибір дози препарату здійснюється в залежності від віку дитини та ступеня дегідратації.

Немовлята в першу добу приймають препарат дрібно, маленькими порціями, з розрахунку 90 або 130 мл розчину на кг маси тіла дитини в день, надалі призначають по 75 або 100 мл засобу на кг маси тіла на добу. Діти від 1 до 3 років отримують по 70 мл на кг маси тіла, від 3 до 5 років – по 50 мл на кг маси тіла, старше 5 років – по 35 мг на кг маси тіла.

В перші 6 годин лікування діти повинні отримувати по 200 або 400 мл розчину. Дорослі отримують по 1000 мл і більше розчину в залежності від інтенсивності діареї. У наступні два дні рекомендовано одержання лікарського засобу від 750 до 1000 мл

Якщо в процесі прийому розчину виникли які-небудь незвичні симптоми, то про них необхідно повідомити лікаря.

Передозування

При прийомі Гастроліту в підвищених дозах у пацієнта можуть виникнути симптоми гіперволемії. Особливо часто спостерігається розвиток небажаних ефектів у хворих, у яких є порушення функції нирок.

Лікування полягає в постійному контролі за рівнем вмісту електролітів в крові і призначення потерпілому симптоматичної терапії.

Побічні ефекти

У рідкісних випадках у пацієнтів спостерігається розвиток симптомів гіперкаліємії.

Умови і терміни зберігання

Гастроліт слід берегти в сухому місці при кімнатній температурі. Тривалість засоби зберігання – 24 місяці.