Даний лікарський препарат відноситься до групи фармвеществ – комбінацій сольових сумішей, які рекомендовані для застосування в якості перорального регидратанта.

Основні діючі компоненти – це солі натрію і калію хлориду, натрію цитрату, а також глюкоза. Володіє слаболужною реакцією.

Даний розчин виготовлений у повній відповідності з тим, що рекомендується застосовувати у разі інтоксикації і подальшого зневоднення організму Всесвітня організація охорони здоров'я.

З розглянутого препарату готується сольовий розчин, який прийнято застосовувати для того, щоб коригувати втрату втрачених під час діареї електролітів, а також рідини.

Завдяки наявності глюкози підвищується абсорбція прийнятих солей натрію і калію, а наявні в складі цитрати сприяють коригуванню балансу, що особливо важливо в тих випадках, коли у пацієнта спостерігається метаболічний ацидоз.

Склад і форма випуску

Основна активна речовина: калію хлорид, натрію хлорид, глюкоза, натрію цитрат.

Випускається у формі порошку для приготування перорального розчину, вагою 18,9 грам. В 1 пакетику міститься 2,5 г калію хлориду, 3,5 грама натрію хлориду, 2,9 грама натрію цитрату і 10 грамів глюкози.

Свідчення

Даний лікарський препарат застосовується в період після діареї середнього та легкого ступеня дегідратації, для того, щоб відновити водно-електролітний баланс в організмі, коригувати ацидоз.

Також може застосовуватися при теплових ураженнях, при яких також спостерігаються порушення водно-електролітного балансу.

Застосовують і в якості профілактики при теплових і фізичних навантаженнях, які викликають інтенсивне потовиділення.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- тяжкого ступеня дегідратації;

- ілеус;

- втрати свідомості;

- гемодинамическом шоці;

- непрохідності кишечника;

- нестримному блюванні.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат не слід застосовувати при лікуванні вагітних жінок.

Якщо необхідно проводити прийом препарату у період грудного годування, лактацію припиняють.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для приготування перорального розчину. Для цього 1 пакетик препарату розчиняють в півлітрі води кімнатної температури. Не слід додавати в розчин цукор (посилює діарею).

Приймають або самостійно, маленькими ковтками (великі дози можуть спровокувати блювання) або, у складних випадках – через зонд, під наглядом лікаря.

Дозування розраховується, виходячи зі ступеня зневоднення – зазвичай це від 50 до 100 мл препарату на 1 кг ваги пацієнта. Тривалість лікування – до 4 годин. Можливо і більш тривале застосування, якщо діарея продовжується, але не більше 3-4 діб.

Зокрема, при вазі 5 кг приймають від 200 до 400 мл препарату, при вазі від 11 до 16 кг – від 800 до 1200 мл, при вазі більше 30 кг приймають по 2,2-4 літра розчину.

Після прийому даного препарату не забороняється приймати їжу.

Якщо у пацієнта спостерігається блювання, то після чергового нападу слід почекати 10 хвилин, і лише потім приймати препарат.

При важкому ступені регідратації (втрати у дітей ваги в 9% і більш, анурії, в т. ч. у дорослих) застосовуються внутрішньовенні препарати для регідратації. Після чого можна застосовувати пероральні сольові розчини.

Передозування

Передозування може викликати гипернатриемию або гіпокаліємію.

При порушеннях роботи нирок може виникнути метаболічний алкалоз.

Передозування проявляється у вигляді симптомів:

- слабкість;

- нейромышечного порушення;

- сонливості, сплутаності свідомості;

- судом;

- коми, зупинки дихання.

При передозуванні прийом препарату припиняють. Слід звернутися до лікаря за коригуванням балансу рідини і електролітів.

Побічні ефекти

Зазвичай, якщо дозу не перевищували, то побічні ефекти не виникають. В деяких випадках можливі побічні ефекти у вигляді:

- алергічних реакцій – свербежу, висипу, алергічної кропив'янки;

- блювоти (наслідок занадто швидкого прийому препарату або у вигляді дуже великих доз).

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 3 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Температура зберігання – не вище 25°С.

Температура зберігання готового розчину - не нижче 2 і не вище 8°С, не довше 24 годин.